Skocz do zawartości

Brak możliwości przełączenia głośnika podczas rozmowy


qbas060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad roku posiadam Xiaomi Mi9. Aktualnie Android10, MIUI Global 12.0.4.0. Niedawno stałem się posiadaczem zegarka Amazfit GTR2. Początkowo wszystko fajnie działało jednak po kilku tygodniach używania przełączenie podczas rozmowy na głośnik nie zmienia źródła dźwięku (ciągle słychać z tego nad ekranem). Nie jestem pewien czy nie było jakiejś aktualizacji. Sporadycznie głośnik podczas rozmowy działa tak jak trzeba (razem z połączonym zegarkiem) jednak nie mogę znaleść zależności od czego to zależy. Mogę zadzwonić do kogoś i opcja działa, następnie rozłączyć sie, ponownie połączyć i już nie działa. Problem występuje przy połączeniach przychodzących jak i wychodzących, zwykła loteria.

Nie zależy to od rozmówcy. Przy jednym kontakcie raz głośnik działa raz nie. Testowałem już chyba wszystkie możliwości ustawień, resetowanie i co tylko sie dało lecz ciągle to samo.

Kiedy jest wyłączona opcja "dźwięk telefonu" w ustawieniach urządzenia w opcjach bluetooth problem nie występuje jednak nie przychodzą wtedy na zegarek powiadomienia o przychodzącym połączeniu.

W zrzutach ekran podczas nawiązywania połączenia z tym samym numerem dwa razy w ciągu tej samej minuty. Pierwsze połączenie z możliwościa włączenia głośnika dolnego, następne bez tej możliwości.

Szukałem rozwiązania problemu od strony zegarka, od strony telefonu i od strony połączeń bluetooth.

Z racji wykonywanej pracy w środowisku dosyć głośnym bardzo zależy mi na tych powiadomieniach i często też zmuszony jestem do korzystania z głośnika w telefonie.

Wszystkie sugestie chętnie wysłucham i sprawdzę, walczę już z tym prawie miesiąc i skończyły mi sie pomysły.

IMG_20210201_150211.jpg

IMG_20210201_150123.jpg

Edytowane przez qbas060
Zmiana tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • qbas060 zmienił(a) tytuł na Brak możliwości przełączenia głośnika podczas rozmowy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...