Jump to content

Android Auto - problem z wykonywaniem połączeń głosowych

chodzyn
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Już od jakiegoś czasu szukam w różnych miejscach rozwiązania mojego problemu z Android Auto. Nie jestem pewien czy problem jest po stronie samochodu czy telefonu, ale wydaje mi się że problemem jest telefon. Wydaje mi się tak dlatego że po połączeniu iPhone żony takie cuda się nie dzieją. 

Tak więc najbardziej denerwującą rzeczą po połączeniu telefonu z samochodem za pomocą kabla jest to że nie mogę wykonywać połączeń. Tzn po wybraniu kontaktu z książki telefonicznej nie następuje połączenie. Po odłączeniu kabla telefon zaczyna dzwonić. Gdy telefon jest połączony za pośrednictwem Bluetooth wszystko z połączeniami jest ok. Zastanawiam się czym to może być spowodowane bo książka telefoniczna i kontakty są widoczne na wyświetlaczu samochodu a nie da się dzwonić. Dzisiaj zauważyłem że po długim naciśnięciu zielonej słuchawki na kierownicy telefon wybiera ostatni numer z historii połączeń. 

Dziwne jest też to że na wyświetlaczu w samochodzie widoczne są różne aplikacje. Różne w takim sensie że zmieniają się one w czasie. A zazwyczaj w ogóle nie da się ich włączyć. Spotify nie da się odpalić z poziomu samochodu, a gdy jest uruchomione z poziomu telefonu to sterowanie działa. Aplikacja EmpikGo raz jest raz jej nie ma. Nawet jak jest to sytuacja jest analogiczna jak w przypadku Spotify. 

Jest jeszcze kwestia czytania smsów "po angielsku" ale to jest sprawa z którą jestem w stanie się pogodzić bo i tak raczej z tego nie będę korzystał. 

Miał ktoś podobne problemy? A może nie miał ale zna rozwiązanie? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Telefon: Mi Mix 2S (w załączniku zrzut ekranu z informacjami o telefonie)

Samochód: KIA OPTIMA

EDIT:

Problem udało mi się wyeliminować. Okazało się że Android auto nie radzi sobie z dwoma kartami SIM w telefonie bez zdefiniowanej karty do połączeń. Wystarczy zdefiniować która karta ma być domyślna dla połączeń głosowych i wszystko działa bez problemu. 

IMG_20201217_225047.jpg

Edited by chodzyn

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...