Jump to content

Mi Smart Pług Zigbee i HomeKit

Dejf
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry

Zakupiłem ostatnio dla testów i może przyszłej rozbudowy z oficjalnego mi-store.pl bramkę Mi Smart Home Hub i to nieszczęsne gniazdko Mi Smart Pług (Zigbee).
W aplikacji Xiaomi Home na iOS bramka, gniazdko, oczyszczacz powietrza i termometry kwadratowe działają cacy. Jednak miał to być dla mnie kolejny element w budowie HomeKit, gdzie mam sporo innych urządzeń. 
HomeKit bez problemu widzi bramkę i się z nią łączy, niestety gniazdka i termometrów już nie widzi :(

Czy jest na to jakiś sposób? Czy po prosty za wiele oczekuję od urządzenia które niby wspiera HomeKit.

Proszę o pomoc,  bo mam czas to jeszcze odesłać w diabły  :)

hub z microusb? to ze hub wspiera homekit nie znaczy, ze kazdy sensor bedzie do homekit wystawiony (certyfikacja apple). z tego co pamietam to gniazdko z tym hubem nie bylo w homekit. termometry masz na zigbee? czy ble z wyswietlaczem? z ble nic nie jest do homekit wystawiane.

Dzięki za szybką odpowiedź. 
Tak, hub gen 3 z mikro usb.  
Kurde nie przyszło by mi to na myśl, faktycznie przy gniazdku brak informacji o wsparciu do HomeKit na stronie mi-store.pl
Strasznie dziwna ta polityka produktów, ale może się nie znam :) jeszcze raz dzięki za odpowiedź, pozostanę w takim razie przy gniazdkach łączonych po wifi.

Wiesz może czy, np czujnik ruchu będzie działał z HomeKit?  link