Skocz do zawartości

VoLTE i VoWIFI w sieci Play


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakkolwiek wątek dotyczący działania obu usług jest w dziale Aktualności, to wyszukanie informacji może być męczące.

W przypadku sieci Play nic nie jest proste i oczywiste, sam próbowałem na czterech komputerach, na jednym poszło od razu, na drugim po kilku godzinach walki, a i tak działanie było inne, niż działanie na pierwszym.

Niestety, w Mi10 w Play nie da się prosto włączyć VoLTE i VoWIFI (dodatkowo VoWIFI należy włączyć u konsultanta w Play24). W normalnych telefonach robi się to kodem *#*#86583#*#*# i *#*#869434#*#* (do pojawienia się napisu carrier check disabled i zaznaczeniu stosownej opcji w ustawieniach karty SIM). Z jakiegoś powodu profil ustawiony w Mi10 jest źle skonfigurowany (Volte działa, ale nie ma informacji o dzwoniącym - brak callerID). Trzeba go ręcznie przestawić w zewnętrznym programie, bo w Mi10 nie ma programu MBNLoader (w innych telefonach można wymusić jego włączenie chociażby programem Hidden MIUI Settings, jak w Mi9). Tu go po prostu nie ma.

 

Trzeba się zatem pobawić programem PDC będącego składnikiem programów QPST (w uproszczeniu programem serwisowym telefonów z procesorem Qualcomm).

Zakładam, że na komputerze są zainstalowane adb, więc nie będę tego omawiał. Telefon powinien musi mieć roota, ale tego nie weryfikowałem. Zweryfikowałem. Bez roota nie działa.

Najpierw trzeba zainstalować sterowniki. Pobieramy stąd

Program QPST pobieramy stąd. W folderze z programem QPST są zawarte sterowniki, które działały na jednym komputerze, ale na drugim nie (stąd pierwszy link).

Sterowniki instalujemy wg tego poradnika. Najistotniejsze w instalacji jest wybranie sterowników Ethernet (na pierwszych mi nie szło). Jeżeli nie wyskakuje okienko z informacją o niezaufanych sterownikach, a instalacja przechodzi, to sugeruję zapoznać się z tym poradnikiem (włączeniem instalacji sterowników niepodpisanych cyfrowo) i reinstalacją sterowników.

Jeżeli instalacja sterowników się udała, w menagerze urządzeń powinno być coś takiego (mam zaznaczoną opcję ukrytych urządzeń, dlatego port jest wyszarzony):

729538039_qualcommhs.thumb.jpg.1e60a3ce55470ea1a73147d88e625184.jpg

Port Qualcomm HS-USB. Jeśli go nie będzie, to trzeba próbować reinstalacji sterowników, resetu komputera i tańca deszczu.

Dla ułatwienia przyjmijmy, że się udało.

Można podłączyć telefon do komputera.

I tu pojawiają się dwie możliwości.

  1. Telefon z wybraną opcją "tylko ładowanie" powinien być już widoczny w programie PDC i tak działało mi na jednym komputerze.
  2. Telefon z wybraną opcją "prześlij pliki MTP" będzie działać dopiero po wklepaniu komend w terminalu (cmd.exe):

adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

 

Ponownie pojawi się monit o wyborze MTP.

Nie wiem, czemu na jednym komputerze działała pierwsza opcja, a na drugim druga. 

Tu już idzie z górki. W programie PDC po wybraniu urządzenia zobaczymy listę dostępnych na urządzeniu profili Volte.

1096338164_photo5893158699273401418(1).thumb.jpg.a44bba5e63c1f628188f3616595a0cce.jpg

Wyszukujemy i wybieramy DT_Poland_Commercial, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy send to Sub0 (domyślne). Program chwilę pomyśli i przerzuci DT_Poland na górne pozycje. Wtedy aktywny będzie przycisk Activate dla DT_Poland. Klikamy na niego i cieszymy się VoLTE z identyfikacją rozmówcy (choć być może trzeba będzie jeszcze wpisać kod podany wyżej dla VoLTE). VoWIFI włączamy tak samo kodem, ale trzeba aktywować to jeszcze u operatora.

Jeśli po zmianie profilu nie działa transmisja danych, robimy reset telefonu.

Po każdej aktualizacji proces należy przeprowadzić ponownie.

Operację wykonywałem na Win10 64bit (oba komputery) i Mi10 z wersją dev z androidem 11 z zainstalowanym Magiskiem.

 

 

Jeśli po zastosowaniu w/w instrukcji na 20.12.10 VoLTE i VoWiFi nie działa, to należy wyczyścić dane aplikacji telefon. Orjon, dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez don_kamillo
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Włączenie VoLTE i VoWIFI w sieci Play

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...