Skocz do zawartości

Nie mogę włączyć nfc


lapsik69

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo po przejściu na MIUI12, znalazłem taki temat na xiaomi.eu - https://xiaomi.eu/community/threads/nfc-doesnt-work-on-miui-redmi-note-8t.58031/ i po flashu pliku NFC fix dalej nie działa. Zaraz będę próbował wrzucić rom 11 przez fastboota i ewentualnie jakiś inny custom rom by sprawdzić czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przerabiałem ten motyw zawsze po powrocie z custom romów. Jedyna rada to wgranie Paranoid Android i z niego powrót przez fastboot do oficjalnego MIUI a potem do xiaomi.eu lub metoda druga, nie u wszystkich działa, wgranie ponowne samego firmware i przeinstalowanie romu od xiaomi.eu (jakby aktualizacji).

Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wystarczy trochę powalczyć z instalowaniem firmware/fastboot/rom. Któreś z tych ma problem z poprawnym wgraniem części odpowiedzialnej za poprawne działanie NFC.

Jeszcze gdzieś na XDA krąży plik nfc-fix-pa-willow, który podobno to naprawia, ale przerobiłem to, i działa jedynie na romie Paranoid Android (gdy n nim nie działa NFC).

Edytowane przez DooshPastesh
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziekuje DooshPastesh za pomoc. Według Twoich informacji zrobilem NFC:) Potwierdzam doinstalowanie w Paranoidzie pliku nfc fix o ktorym mowiles. Sam paranoid takze nie wlaczal mi nfc. Zainstalowalem paranoid 5, potem przez miflasha miui 11 oficjalna (wtedy juz nfc hulalo) i nastepnie poprzez twrp soft z miui.eu. Dziekuje i zycze wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...