Skocz do zawartości

Poczta - synchronizacja foledru wysłane


rogal198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam leciwego już Redmi Note 4 i korzystam na nim z poczty na home.pl przy użyciu systemowej aplikacji poczta. Mam problem z synchronizacją folderu wysłane. Aplikacja na telefonie utworzyła 2 foldery o takiej samej nazwie: Wysłane. W jednym folderze są maile wysłane z komputera, w drugim te wysłane z telefonu. Maile wysłane z telefonu dochodzą do adresatów ale nie są widoczne nigdzie poza aplikacją w telefonie. W przeglądarce też ich nie widać.

Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną takiego działania i jak ogarnąć to aby wszystkie wysłane maile były widoczne z każdego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rogal198 napisał:

Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną takiego działania i jak ogarnąć to aby wszystkie wysłane maile były widoczne z każdego urządzenia?

Najprawdopodobniej miałeś ustawiony protokół POP3 dla poczty, a potem IMAP, lub odwrotnie. W pierwszym synchronizowanie odbywa się na poziomie telefonu, w drugim na poziomie serwera poczty. Stąd podwójne foldery, bo jeden stworzyła sobie appka telefonu, a drugi zaciągnęła z serwera poczty.

Sprawdź jak to wygląda w "oryginalnej" skrzynce - po zalogowaniu się via przeglądarka PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrosi napisał:

Najprawdopodobniej miałeś ustawiony protokół POP3 dla poczty, a potem IMAP, lub odwrotnie. W pierwszym synchronizowanie odbywa się na poziomie telefonu, w drugim na poziomie serwera poczty. Stąd podwójne foldery, bo jeden stworzyła sobie appka telefonu, a drugi zaciągnęła z serwera poczty.

Sprawdź jak to wygląda w "oryginalnej" skrzynce - po zalogowaniu się via przeglądarka PC.

Dzięki za odpowiedź. W przeglądarce serwer wychodzący jest typu SMTP. I nawet nie ma opcji, żeby to zmienić. W telefonie również jest to SMTP. Dodatkowo mam pocztę na kompie w programie pocztowym, również serwer jest ustawiony jako SMTP i wszystko się ładnie synchronizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rogal198 napisał:

Dzięki za odpowiedź. W przeglądarce serwer wychodzący jest typu SMTP. I nawet nie ma opcji, żeby to zmienić. W telefonie również jest to SMTP. Dodatkowo mam pocztę na kompie w programie pocztowym, również serwer jest ustawiony jako SMTP i wszystko się ładnie synchronizuje.

Chodzi o serwer wchodzący. Powinien być IMAP. Wówczas cała poczta synchronizowana jest w czasie rzeczywistym, a wiadomości odbierane są w telefonie w tym samym czasie, co na serwerze.

Teraz jeszcze sprawdź, czy folder wysłanych z telefonu jest widoczny w przeglądarce. A ściślej, czy są tam widoczne wiadomości wychodzące.

Jeśli nie, to z pozycji telefonu przenieś je do folderu wychodzących, ale tego, który zaciągnął się z serwera. Jeśli uda się przenieść, to możesz usunąć folder stworzony na telefonie. Nie będziesz miał dwóch miejsc w wiadomościami wychodzącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrosi napisał:

Chodzi o serwer wchodzący. Powinien być IMAP. Wówczas cała poczta synchronizowana jest w czasie rzeczywistym, a wiadomości odbierane są w telefonie w tym samym czasie, co na serwerze.

Teraz jeszcze sprawdź, czy folder wysłanych z telefonu jest widoczny w przeglądarce. A ściślej, czy są tam widoczne wiadomości wychodzące.

Jeśli nie, to z pozycji telefonu przenieś je do folderu wychodzących, ale tego, który zaciągnął się z serwera. Jeśli uda się przenieść, to możesz usunąć folder stworzony na telefonie. Nie będziesz miał dwóch miejsc w wiadomościami wychodzącymi.

Folderu wysłanych z apki w telefonie nigdzie nie widać poza telefonem. Dodatkowo opcja przenoszenia maili z folderów wysłane jest wyszarzona... Z odebranych można przenieść.

Dodam tylko że mam też druga pocztę w tej apce i wszystko działa poprawnie.

Edytowane przez rogal198
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidex

26 minut temu, mrosi napisał:

Chodzi o serwer wchodzący. Powinien być IMAP.

A to, to co...?

4 minuty temu, rogal198 napisał:

Folderu wysłanych z apki w telefonie nigdzie nie widać poza telefonem. Dodatkowo opcja przenoszenia maili z folderów wysłane jest wyszarzona... Z odebranych można przenieść.

Jeśli nie możesz przenieść, to masz do wyboru dwie opcje:

- pracować z dwoma folderami wychodzącymi,

- usunąć cały folder wiadomości wychodzących wraz z wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzidexx napisał:

W apce email na smartfonie, w opcjach konta @home.pl musisz ustawić synchronizację folderu wysłane(tego na PC/serwerze) z folderem wysłane na fonie.

 

Dzięki za odpowiedź.

No teoretycznie tak ale ja mam do wyboru tylko opcję synchronizuj lub nie. Mam to klinkniete dla obu folderow wyslane...

Screenshot_2020-11-04-19-32-16-976_com.android.email.thumb.jpg.cd6aae33d14048a06b373f9e15559b5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej home.pl ma inny folder na wysłane niż domyślny w telefonie lub niepoprawnie rozgłasza nazwę folderu Wysłane. Stąd na telefonie masz folder Wysłane z home.pl i drugi Wysłane z telefonu. Możesz to zweryfikować wysyłając pocztę z panelu home.pl. Email powinien ci wpaść do folderu Wysłane i zsynchronizować się na telefonie (w tym drugim folderze Wysłane nie używanym przez telefon)

Niemniej folder Wysłane z telefonu powinien ci się zsynchronizować z home.pl i w panelu home.pl też powinieneś mieć dwa foldery.

Jak nie możesz w aplikacji na telefonie ustawić do którego folderu mają być zapisywane wysłane e-maile to niewiele z tym zrobisz. Jeden folder będzie sobie używał home.pl, a drugi telefon.

Home.pl jest znany z własnych implementacji popularnych protokołów, stąd i takie efekty.

PS. Zakładam że pocztę masz skonfigurowaną przez IMAP. W POP jest synchronizacja tylko w jedną stronę: od serwera do klienta

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...