Jump to content

Problem z uruchomieniem roboroc s5 max


BoguszekP
 Share

Recommended Posts

Witam

Mój problem dotyczy roborock s5 max. Zakupiony około tygodnia temu. Pierwsze uruchomienie zgodnie z instrukcją. Urządzenie połączyło się z siecią wi fi objechało całe mieszkanie w celu mapowania. Po jego zakończeniu włączone zostało sprzątanie. Po chwili ze względu na niski poziom baterii urządzenie odnalazło stację ładującą, wjechało na nią i zaczęło się ładować. Zaglądając do aplikacji widać było, że akumulator ładuje się. Po naładowaniu do 100% włączone zostało sprzątanie, ale nic się nie dzieje a po chwili odkurzacz znowu zaczyna się ładować gubi połączenie wi fi i tyle ze sprzątania. Mam pytanie  w związku z tym w czym może tkwić problem czy w samym urządzeniu, czy w stacji dokującej, czy w sieci wi fi i routerze?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć,

Mam dokładnie ten sam problem z Xiaomi Mi Vacuum 1st gen. Poodkurzałem 3 pomieszczenia, wrócił do stacji doładować się. 

Po uzyskaniu 100%, włączyłem żeby posprzątał strefowo, pojawił się komunikat "starting zone cleanup" i wyjechał ze stacji. Wszedłem w tryb sprzątania żeby zmienić na turbo i zgasł.

Po wsadzeniu go do docka pojawia się dźwięk i komunikat "charging", mimo,że w aplikacji jest informacja o naładowaniu 100%. Ani reset nie pomaga, ani odłączenie akumulatora na noc. Normalnie się paruje z aplikacją, jednak nie działa żadna funkcja. Z przycisków na odkurzaczu tez. Kliknę zwykłe sprzątanie, to nie wyjedzie z docka, pojawi się komunikat, który się urywa i restartuje się.

Podmieniłem już akumulator od innego (sprawnego) odkurzacza pożyczonego od sąsiada. Czy to spalona płyta główna, czy może gdzieś wystarczy rozładować jakiś kondensator, czy może zrobić reset "na twardo"? Ewentualnie zaktualizować przez USB? Nigdy nie robiłem tego i nie wiem do czego służy ten port miniUSB w odkurzaczu.

Nie jestem też laikiem technicznym, wymieniłem już w nim kiedyś turbinkę i akumulator, także rozkręcenie go celem naprawy dla mnie to żaden problem.

Filmik mogę podrzucić.

W razie jakby ktoś miał jakieś informacje co z tym fantem zrobić, proszę o PW .

Mój egz. jest kupiony ponad 2 lata temu w Chinach, więc o żadnej gwarancji nie ma mowy.

Pozdrawiam

https://youtu.be/JCmu-96_Awc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jedno jest pewne - podmiana płyty głównej nic nie zmienia (w moim przypadku) poza pozbyciem się 200zł z portfela i braku odkurzacza przez miesiąc, zanim przyszła paczka z Chin.

Nie chce mi się dalej szukać, wiem, że sprawny jest akumulator, płyta główna. Zostaje radar LDS, turbinka, napędy kół... Jakieś pomysły??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...