Skocz do zawartości

Mi Robot STYJ02YM - brak rozgłaszania WiFi


Kejko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Być może będziecie w stanie mi pomóc, mam dziwny problem z odkurzaczem - pod koniec czerwca zamówiłem nowy z Aliexpress, obsługa w j. angielskim. Skonfigurowałem go w Xiaomi Home zgodnie z instrukcją i działał przez dłuższy czas bez problemu, wykorzystywany okazyjnie.

Jakiś czas temu odkurzacz "zgubił" sieć, nie byłem w stanie się do niego połączyć z poziomu aplikacji. Co prawda mogłem włączyć czyszczenie wciskając przycisk na obudowie, ale jest to średnio ergonomiczne ;) Usunąłem więc urządzenie z aplikacji i próbowałem dodać je ponownie, niestety tym razem, i każdym kolejnym, poległem na kroku połączenia z WiFi odkurzacza. Wyglądało tak, jakby odkurzacz przestał rozgłaszać wifi :|, próbowałem:

  1. przechodzić ten proces przechodzić z kilku urządzeń,
  2. resetować wifi (on + home),
  3. próbować w wielu miejscach w mieszkaniu, dalej od routera
  4. wyłączyłem na routerze sieć 5g i zmieniłem hasło na alfanumeryczne
  5. sprawdzałem jeszcze z PC dostępne sieci u siebie w okolicy za pomocą skanera

i niestety żadna z tych rzeczy nie przybliżyła mnie do połączenia :-(

Czy macie jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić, żeby zmusić ten tandem do działania, czy wygląda to na fizyczną usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. 

Nie jestem pewien czy zmieniałem region po zainstalowaniu, na pewno aplikację miałem w ludzkim języku ;) może nawet od początku po polsku. Tak czy siak, zmieniłem to ustawienie na chiny, uk, usa, niemcy, ... niestety dla każdego z tych rejonów przy próbie dodania urządzenia do pomieszczenia utykam na tym samym miejscu - aplikacja prosi o połączenie się do wifi urządzenia, którego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robiłem dokładnie jak piszesz i bez rezultatu.

ALE :)

Przewertowałem instrukcję i znalazłem opcję powrotu do ustawień fabrycznych (5sek home a potem kolejnych 5sek home), po resecie sieć już zaczęła się rozgłaszać i mogłem dokończyć dodawanie urządzenia.

Dzięki za wsparcie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...