Skocz do zawartości

Power Bank 20000mAh z szybkim ładowaniem


Majami26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy można ten power bank

https://mi-home.pl/akcesoria/redmi-18w-fast-charge-power-bank-20000mah

ładować ładowarka od redmi note 8 pro takim napięciem jak na zdjęciu  przez usb typ c.

Dodam że jeżeli tak ładuję to się grzeje trochę kabel przy gniazdku w powerbanku.

 

IMG_20200802_122032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bo trochę się zaniepokoiłem że się trochę nagrzewa a i jeszcze takie pytaniem powerbank ma niby nadruk 20000mAh ale ładuje go już 3:30 h  miga trzecia kropka a w pompowało w niego dopiero 6600 mAh czyli po zupełnym naładowaniu nie naładuje go do 20000 mAh dodam że powerbank specjalnie był rozładowany do zera i miernik zresetowany. czy xiaomi by ściemniało z pojemnością powerbanku czy może miernik przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pojemnościami powerbanków to nigdy nie jest tak do końca jak na opakowaniu.
Miernik pokazuje Ci ile prądu przez niego przeszło, ale nie pokazuje powstałych strat. Ładowarka podczas pracy pobierze więcej prądu niż trafi do urządzenia. Te ciepło to też jest jakaś strata. Nigdy nie jest to 1:1. Zawsze z gniazdka więcej jest pobrane niż trafiło do urządzenia. Po drodze zawsze trochę ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, w danych technicznych pojemność 20000 podana jest dla 3,7V natomiast jak widać z miernika ładujesz go z napięciem 9.1V.

Teraz tak: 

20000 mAh * 3,7V = 74000 mWh

74000 mWh / 9,1V = 8131 mAh

w przybliżeniu + straty które zawsze występują czyli ok 10%

Edytowane przez szakal88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...