Skocz do zawartości

Zrywane połaczenie BT z zestawem głosnomówiacym


Cooper5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w kwestii przerywania połączenia przez bt z zestawem głośnomówiącym. Po połączeniu, bez względu czy jest to połączenie wychodzące czy przychodzące, zrywa na ok 5-10 sek połączenie z telefonem, potem łączy się powtórnie i znów zrywa.

Zestaw MY Radiosat w Reni Laguna III

Poprzedni tel. Redmi note 5 pro działał bez zarzutu.

Wysłałem zgłoszenie w opiniach ze 3 tygodnie temu  - brak odpowiedzi.

Zmieniłem Wersję BT na 1.6

Ustawiłem ręcznie Kodek na SBC

Głośność absolutna  - wyłączona.

Usunięte wszystkie urządzenie z zestawu głośnomówiącego, podłączony tylko R8pro

Próbowałem z forum podłączyć jako audio nie jako telefon i dalej to samo.

Nie mam więcej pomysłów.

Może ktoś zna rozwiązanie, dużo pracuję podczas jazdy na telefonie i nie da się tak pracować, albo sie rozwalę albo będzie mandat;)

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

pozdrawiam Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

widzę, że nikt się nie spotkał z takim problemem więc trochę sam pogrzebałem.

Porównałem konfigurację BT w starym Redmi Note 5 pro i zauważyłem dwie różnice:

W kodekach dźwięku LDAC i LHDC (zał 1 i 2)

W obydwu przypadkach ustawione są na "sztywno" - "Najlepszy Efekt"  a w Redmi note5 jest "zoptymalizowany dla jakości połączenia"

Nie mam możliwości zmiany na jakikolwiek inny niż obecny, czy ktoś ma wiedze jak to zrobić, zwykłe tapnięcie i reset nic nie daję nadal jest "Najlepszy Efekt"

Nie wiem czy to rozwiąże mój problem, ale może...

Pozdrawiam Artur

Screenshot_2020-07-30-20-13-48-354_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-07-30-20-15-21-832_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem  w MAN TYM euro 6 2017 rok. Rwie połączenie i łączy znowu. W Manie euro 5 z 2012 znowu był oroblem, że przez 10 sekund połączenia nie było mnie słychać i czasami deformowalo mój głos w trakcie rozmowy. 

 

Tak samo jak Ty po zmianie tych opcji wracają one na poprzednie ustawienie i nic to nie daje. Połączenie Bluetooth losowo się rozłącza i łączy z zestawem w aucie. 

Edytowane przez LysySnaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyli nie jestem sam;)

sądzę, że to wina softu, w zasadzie w opcjach programistycznych dot. BT nie mogę również przesunąć suwaka "Wyłącz odciążanie sprzętu bluetooth A2DP"

Do zmian jest dostępną tylko "wersja AVRCP" poza tym nic nie da się zmienić.

Dochodzi jeszcze trzeszczenie na głośnomówiącym (tylko podczas rozmowy - nie podczas odtwarzania muzyki).

Przeglądałem inne fora i na razie brak rozwiązania.

Dziwie się, że na oficjalnym forum brakuje specjalistów....

W dodatku jeszcze większy narw bierze, że oddany córce Redmi note 5  - telefon starszy o co najmniej 2 lata, nie ma takich wad.....

Cóż pewnie dopiero aktualizacja 12 coś zmieni, bynajmniej mam taką nadzieję.

Jakby pojawił się jakiś fachowiec znający rozwiązanie i chętny do podzielania się to wiedzą to byłoby super.

pozdrawiam Artur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym problemem bo fon przestał się łączyć z radiem po aktualizacji do andka10, ze słuchawkami pracuje ale jakość połączenia jest słaba

Na forum supportu Google ludzie z całego swiata zgłaszają ten problem, i nie dotyczy to tylko Xiaomi, bo były też Nokie Samsungi, HTC, i inne firmy. Problem dotyczy nie tylko radia ale i różnych słuchawek, nie można sparować, albo jakość połączenia jest drętwa.

Popisałem bezpośrednio też z człowiekiem z supportu od Googla i sprawa jest kłopotliwa, jeśli fon został zaktualizowany do and10 to jest praktycznie pozamiatane bo jest to błąd Androida10 i nie zmieni się kodeków, można jedynie spróbować wyłączyć opcję odciążania sprzętu, (jak na screenie) wtedy ponoć problem z parowaniem bluetooth znika.

Ale jest dodatkowy kłopot jeśli ta opcja jest aktywna a przełącznik szary/wygaszony.

Wtedy trzeba w opcjach programistycznych wyłączyć opcję programistyczne (przełącznikiem na górze)i ponownie włączyć opcję programistyczne tymże przełącznikiem, wtedy powiniem przełącznik od odciążania być aktywny, chyba tylko przez 30 sekund, ale można go spokojnie przestawić.

Dochodzimy do sedna, na moim indyjskim sofcie po restarcie fona przełącznik z powrotem robi załączony i szary i z radiem fon dalej nie gada.

Zrobiłem rolbacka do andka9, przełącznik odciążania jest aktywny od razu, wyłączam go i... zero kłopotów z łączeniem radio/fon.

 

 

2c5168388c6ddd2f81646b437c30c2eb.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Edit. ustawienie na krótkie opóźnienie znacząco poprawiło mi jakość słuchania na słuchawkach.

 

 

 

 

 

9dea00c8b23c345ee678ee362632cdf4.jpg

 

 

Edit, a tak to wygląda jak słuchawki są sparowane.

1aa7014b1ec3780839ff7a7ed2fb27ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Testowałem zaproponowane rozwiązania, bezskutecznie.

Tak jak pisałeś wyłącz/włącz opcje programistyczne odblokowuje możliwość wyłączenia odciążania sprzętu bt. Komenda ta wymusza reset a po nim ustawienia wracają do poprzednich i klops.

Reszta ustawień oprócz wersji avrcp jest ustawiona na sztywno bez możliwości zmiany.

Czekam na 12 z niecierpliwością.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cooper5

Jeśli jesteś na andku 10 to miui tego raczej nie załatwi, bo jak mi napisał gość z supportu Googla błąd jest ponoć w samym andku 10, potwierdzałoby to się tym, że jak pisałem wcześniej, ludzie z innymi telefonami też zgłaszali ten problem.

Natomiast na forum supportu Google inny pomagier od Google napisał ( w temacie tego problemu w jakiejś Noki) że sama Nokia ma wypuścić poprawkę i ... zakłódkował temat.

Więc ciężko wyczuć czy ( jeśli to faktycznie możliwe) Xiaomi taką duperelą będzie sobie głowę zawracać skoro poważniejszych błędów nie poprawiają, wychodząc z założenia - działa telefon? działa, no to zmień radio skoro ono nie działa.

Dlatego, nie czekając na potencjalną poprawkę andka czy miui, rolowałem się do andka 9 i odpukać mam spokój i z radiem i jakością na słuchawkach.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, a czy nie zauważyliście problemu ze zrywaniem połączenia Bluetooth po odsunięciu np. 2m od telefonu? Mi wcześniej chyba na Andku 9 słuchawki bezprzewodowe podczas biegania chodziły super. Potem pojawił się problem gdy chowam telefon do kieszeni to bluetooth zrywa połączenie ze słuchawkami. Strasznie skrócił się zasięg.
Czy to jest właśnie wina Android 10?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo na RN4 pro Andek 7 działają prawidłowo, na RN8 pro są jaja z zasięgiem, już przez ścianę w mieszkaniu potrafi zrywać, gdzie na RN4 jest ok, Możliwe że:
dziadowskie moduły bt wsadzili,
ograniczyli moc aby zadbać o baterię
błąd softu.
Ot to całe Xiaomi...


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xrn8pro wifi, dane,bt ,lokalizacja cały czas włączone , smartwach 24na dobę , wchodzę do domu łączy się z Ampli bez problemu , słuchawki 0 problemu , jazda samochodem google mapa oraz połączenie z zwykłym transmiterem 0 problemów fakt że mam andka 9  11.0.2 od początku i czytając o problemach nie zamierzam aktualizować , smark zakupiony w Neonet global eu.

Nie gram w gry jedynie puffin i settlers online , Netflix ,net itp. i ocz. muza yt 

Edytowane przez saataniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Jednak 12 załatwiła sprawę, po aktualizacji zarówno w renault laguna III jak i po przesiadce do Chrysler T&C połączenie działa prawidłowo. Problem tylko pozostał przy rozmowie na głośniku, w momencie jak ekran zostaje wygaszany to występuje efekt "pierdzenia";) - wg mnie oszczędzanie baterii.

pozdrawiam Artur

Edit: po ostatniej aktualizacji "pierdzonko" w na głośniku podczas wygaszania ekranu również zniknęło...:)

 

Edytowane przez Cooper5
uaktualnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...