Skocz do zawartości
  • 0

MI 10 Lite 5G czy Mi 10 NOTE Lite ?


Portalnet

Pytanie

Witam

Który według Was lepiej kupić , który jest lepszy itp ?

Czytałem ale nie wiem czy to prawda ze 10 Lite 5G ma więcej funkcji, cos przybliżonego do pełnej MI10.

Dlaczego Note ma więcej pasm dla LTE niz MI, czy te pasma które ma Mi 10 lite wystarczają aby korzystać ze wszystkich polskich operatorów ?

 

Edytowane przez Portalnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
21 godzin temu, Portalnet napisał:

Witam

Który według Was lepiej kupić , który jest lepszy itp ?

Czytałem ale nie wiem czy to prawda ze 10 Lite 5G ma więcej funkcji, cos przybliżonego do pełnej MI10.

Dlaczego Note ma więcej pasm dla LTE niz MI, czy te pasma które ma Mi 10 lite wystarczają aby korzystać ze wszystkich polskich operatorów ?

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10159&idPhone2=10183

A ktoz moze wiedziec lepiej niz ty, co lepiej kupic?

Jesli chodzi o pasma LTE, to roznica wynika najprawdopodobniej z dwoch rzeczy:
1. Mi 10 lite ma modem 5G (snap 765), przez co obsluguje czestotliwosci 5G, mi note 10 lite nie obsluguje 5G (snap 730).
2. Mi 10 lite wyszedl w conajmniej 3 wersjach na rozne rynki i stad tez moze wynikac roznica w obslugiwanych pasmach przez dana wersje. Z tego co kojarze mi note 10 lite wyszedl w jednej wersji wiec ma dzialac "wszedzie".

Do kotla moge ci dorzucic mi note 10, bo cena jest pewnie podobna do ww. modeli :D

Poogladaj recenzje, zobacz na jakich aspektach telefonu ci bardziej zalezy, zastanow sie czy 5G nie jest przypadkiem dla ciebie 'must have', sprawdz ceny i dostepnosc. Tu nikt ci nie powie wprost co jest lepsze, bo kazdy inaczej uzywa telefonu i przeklada jedne funkcje nad drugie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki :)

Wiesz zastanawia mnie tez ta wielka bateria w MI 10 Note lite względem trochę mniejszej w 10 lite - czy owa bateria w mi 10 lite wystarcza, nie za skąpa pojemność ? czy ten procek 765G jest mniej pradozerny (wykonany w 7nm), dlatego Xiami zastosowało mniejszą baterie ? i czas pracy jest porównywalny w obu telefonach ?

Jak z prockiem, ten 765G jest dużo lepszy wydajnościowo od tego 730 ? bo rożnie słyszę, ktoś pisze że góra 1-2%, zaś gdzieś indziej słyszę, że znacząco mocniejszy.

Gdzieś wyczytałem, ale nie dam rady juz tego znaleźć, ze 10lite ma więcej opcji/możliwości  niż 10 note lite, cos a-la pełna 10, czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Portalnet napisał:

Dzięki :)

Wiesz zastanawia mnie tez ta wielka bateria w MI 10 Note lite względem trochę mniejszej w 10 lite - czy owa bateria w mi 10 lite wystarcza, nie za skąpa pojemność ? czy ten procek 765G jest mniej pradozerny (wykonany w 7nm), dlatego Xiami zastosowało mniejszą baterie ? i czas pracy jest porównywalny w obu telefonach ?

Jak z prockiem, ten 765G jest dużo lepszy wydajnościowo od tego 730 ? bo rożnie słyszę, ktoś pisze że góra 1-2%, zaś gdzieś indziej słyszę, że znacząco mocniejszy.

Gdzieś wyczytałem, ale nie dam rady juz tego znaleźć, ze 10lite ma więcej opcji/możliwości  niż 10 note lite, cos a-la pełna 10, czy to prawda ?

Od d*py strony, raczej watpie w te wiecej mozliwosci, bo jak mialoby sie to objawiac? System jest ten sam, flaki dosc podobne, porty, zlacza, moduly. Moze inny zestaw aparatow powoduje, ze wiecej mozliwosci jest wzgledem fotek i nagrywania filmow. 
Tu masz kolejne porownanie:
https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi-10-lite-5g,xiaomi-mi-note-10-lite

Co do procesora 765 to przede wszystkim obsluga 5G, do tego lepsze GPU (wyzej takowane) i lekko szybszy rdzen jeden (!) jak to sie przeklada na uzytkowanie, pewnie minimalnie, natomiast w antutu juz troche lepszy wynik kreci. Tylko to jest jedynie test, czy da rady zauwazyc ta roznice w zwyklym uzytkowaniu, szczerze watpie. 

Na pierwsze pytanie ci nie odpowiem, bo to by trzeba bylo miec oba telefony, uzywane w ten sam sposob i testowac. Jesli nie ma takich porownan na YT lub w recenzjach gdziekolwiek w necie, to nie bardzo jest sie nawet na czym oprzec. Natomiast nie dajmy sie zwariowac 4000mAh to nie jest maly akumulator. Kiedys flagowce mialy po 3000-3200 mAh i ludzie ich uzywali i zyja. Xiaomi zdecydowalo sie pchac do czesci nowych telefonu aku z 5 z przodu, oczywiscie im wiecej tym lepiej, ale telefon jest wtedy grubszy, a dwa ze i tak jesli gdzies cisniesz poza zasieg gniazdek, masz ze soba powerbank, a podpiecie telefonu do pradu na 30min dziennie to nie jest chyba wielki problem. Tu juz duzo zalezy od ciebie. 

Patrzac na specyfikacje, 10 lite to telefon dla tych ktorzy chcieliby mi10 ale jest za drogi, natomiast 5g to dla nich koniecznosc w 2020 roku. Note 10 lite, sklanialbym sie bardziej ku fotografiom, aczkolwiek nie wiem czy jest sens majac na wyciagniecie reki mi note 10, pchac sie w wersje lite. No i to jest xiaomi, obecnosc na specyfikacji lepszych aparatow, niekoniecznie musi przekladac sie na lepsze fotki i osiagi w rzeczywistosci. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...