Sign in to follow this  
whomean

Mi band 4 nie wykrywa wzrostu tętna podczas jazdy rowerem

Recommended Posts

Cześć,

posiadam opaskę Mi band 4. Wykorzystuję ją głównie do kontroli pulsu podczas jazdy rowerem. Przez pierwszy miesiąc od zakupu pomiary zdaje się były prawidłowe, jednak od pewnego czasu opaska w ogóle nie wykrywa wzrostu tętna. Podczas jazdy cały czas pokazuje tętno w okolicy 60-70 bpm. Czuję, że już zaczyna mi brakować tchu i pewnie wszedłem na tętno anaerobowe jednak opaska dalej pokazuje swoje. Próbowałem zapinać ją w inny miejscu nadgarstka, ciaśniej i luźniej jednak bez zmian. Co ciekawe kiedy po treningu usiadłem na kanapie i jeszcze nie do końca ochłonąłem i sprawdziłem puls ponownie to pokazywała już wartości rzędu 80 bpm. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Edited by whomean

Norma niestety.

Tego typu opaski rejestrują w miarę poprawny trening raz na 8-10 treningów.

Niestety normalną sytuacją jest przypadek, że pół treningu jest z pulsem np. 70, a drugie pół w miarę normalny puls lub odwrotnie lub też mamy mocny trening, a opaska cały czas podaje wartość 70.

Na kanapie zwykle pokazuje normalnie, jak chcesz trenować w z pulsem to tylko opaska na klatę, a nie pseudo wynalazki.

Generalnie powinni nie reklamować, że mierzy puls, często jest to ciąg przypadkowych liczb. XD

M... 

Edited by mediana