Skocz do zawartości

Aparat wyłącza się podczas robienia zdjęć - długie przetwarzanie obrazu


Didiax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
W dniu dzisiejszym odebrałem telefon z serwisu CCS - autoryzowany serwis xiaomi. Powodem serwisu był uszkodzony przycisk On/Off Home który nie odskakiwał i wyłączał telefon.
Po powrocie telefonu z serwisu zobaczyłem że zaktualizowane zostało również oprogramowanie. 
Niestety po aktualizacji po włączeniu aparatu i zrobieniu zdjęcia aparat wyłącza się i wyskakuje komunikat "Aparat wciąż przestaje działać" Po wysłaniu raportu i wejściu w galerię zdjęcie jest w trybie "Przetwarzania" i po około 10 minutach dopiero mogę zobaczyć fotografię. Błąd nie występował przed serwisowaniem.
Aktualny soft:
MIUI Global 11.0.11 Stabilna (QJAEUXM)
Android 10 QKQ1.191117.002

Aktualizator nie pokazuje żadnych aktualizacji w celu naprawy błędu. Czy jestem w stanie zrobić cokolwiek aby naprawić ten błąd?

Screenshot_2020-06-17-18-09-28-486_com.miui.home.jpg

Screenshot_2020-06-17-18-15-06-836_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inne aparaty ze sklepiku. Zobacz czy np. w Messenger(jeśli masz) to samo. Jeżeli nie zadziała to możliwe że coś nie tak z mechanika, a jak zadziała to aplikacja się popsuła. Wyczyść jej dane  etc. 

Możesz spróbować wgrać najnowszą wersję: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/camera-xiaomi/

Edytowane przez frrancuz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, frrancuz napisał:

Spróbuj inne aparaty ze sklepiku. Zobacz czy np. w Messenger(jeśli masz) to samo. Jeżeli nie zadziała to możliwe że coś nie tak z mechanika, a jak zadziała to aplikacja się popsuła. Wyczyść jej dane  etc. 

Możesz spróbować wgrać najnowszą wersję: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/camera-xiaomi/

Wszędzie poza aplikacja aparatu dziala. Nie mogę zainstalować najnowszej wersji aparatu od Xiaomi.

 

//Edit 

Dodałem jeszcze kod błędu z aparatu

IMG_20200617_210007.jpg

IMG_20200617_205947.jpg

Screenshot_2020-06-17-21-04-44-631_com.miui.bugreport.jpg

Edytowane przez Didiax
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakiś błąd aplikacji. Może się nie dać zainstalować(na pewno się nie da. Każdy numer to inna wersja zupełnie a nie aktualizacja, mój błąd). Niestety. Musisz chyba poczekać na jakiś update softu, i używać innej aplikacji. 

Czyszczenie danych itd samej aplikacji chyba nic ni da.. 

Edytowane przez frrancuz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, frrancuz napisał:

Czyli jakiś błąd aplikacji. Może się nie dać zainstalować(na pewno się nie da. Każdy numer to inna wersja zupełnie a nie aktualizacja, mój błąd). Niestety. Musisz chyba poczekać na jakiś update softu, i używać innej aplikacji. 

Czyszczenie danych itd samej aplikacji chyba nic ni da.. 

Niestety masz rację. Czy jest opcja aby odinstalować fabryczny aparat i zainstalować go na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, frrancuz napisał:

Wejdź w opcje - aplikacje - zarządzaj znajdź aparat i próbuj czyścić. Może zaskoczy.

 

 

Niestety nie przynosi to efektu, próbuje cały czas.

Właśnie zauważyłem że błąd występuje tylko przy tylnej kamerze. Przód działa bez problemu. To nadal może być soft czy już mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Jak od razu nie ruszyło to nie ruszy. Wgrali ostatni dostępny rom (mi10pro?). Uważam że zbyt pochopnie, ponieważ ma dopiero 5 dni.. jak problem z aparatem będzie powszechniejszy to go usuną z serwerów. Niestety, w obecnej sytuacji chyba niewiele zrobisz - nie wiem czy możesz wgrać niższa wersję. 

Inna aplikacja póki co i czekać.

Edycja: raczej soft skoro uruchamiany aparat z innych aplikacji działa, a nie działa tylko w firmowej. 

Edytowane przez frrancuz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, frrancuz napisał:

Nie ma sensu. Jak od razu nie ruszyło to nie ruszy. Wgrali ostatni dostępny rom (mi10pro?). Uważam że zbyt pochopnie, ponieważ ma dopiero 5 dni.. jak problem z aparatem będzie powszechniejszy to go usuną z serwerów. Niestety, w obecnej sytuacji chyba niewiele zrobisz - nie wiem czy możesz wgrać niższa wersję. 

Inna aplikacja póki co i czekać.

Okej. Dzięki za pomoc. Czy masz jakieś apki obsługujące kilka aparatów od Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. mój działa, całe szczęście. 

Po 2. fotograf ze mnie żaden. Nawet mi nie zależy na zdjęciach, może być i 1 oczko. 

Jednak, to: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera

dość często się przewija po forach, jako niezła alternatywa. Możesz spróbować i ocenić. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, frrancuz napisał:

Po 1. mój działa, całe szczęście. 

Po 2. fotograf ze mnie żaden. Nawet mi nie zależy na zdjęciach, może być i 1 oczko. 

Jednak, to: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera

dość często się przewija po forach, jako niezła alternatywa. Możesz spróbować i ocenić. 

Dzięki Ci śliczne. Spróbuję tą i google camera - podobno spoczko. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...