Jump to content

Nie działa górna część ekranu Xiaomi Mi9TPro


Recommended Posts

Mam problem z działaniem ekranu... Dokładniej z górną częścią ekranu nie reaguje na dotyk. Wczoraj trochę podało i dosłownie kilka kropel spadło na ekran. Czy to możliwe, że przez górny głośnik mogła dostać się woda i uszkodziła górną część ekranu? Gdy ekran był mokry trochę wariował jak się go dotykało, ale teraz wszystko działa tylko górna część ekranu nie działa prawidłowo. Dosłownie na pasku gdzie wyświetla się godzina. Gdy włączę np. aplikację aparatu nie mogę wejść w ustawienia. Była też nie dawno aktualizacja lauchera, ale nie wiem czy ona mogła by wpłynąć na działanie ekranu. Wcześniej wszystko działało prawidłowo. Telefon jest na gwarancji i nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić. 

Dziękuję z góry za pomoc!

Edited by Marcin88
Link to post
Share on other sites

Jeśli to rzeczywiście było kilka kropel to trochę dziwne. Na filmie z rozbiórki K20 pro przez Jerryrigeverything widać, że telefon jest uszczelniony, łącznie ze specjalną membraną na głośnikach i mikrofonie. Więc nie chce mi się wierzyć, że te parę kropli deszczu spowodowało awarię. Moim zdaniem - jeżeli nie został rzeczywiście zanurzony w wodzie - wysyłaj do serwisu.

Tapatalk - Mi 9T Pro

Link to post
Share on other sites

Co prawda inny telefon bo to była jakaś Xperia ale miałem telefon na bocznej szybie przyklejony w uchwycie. Otwarte drzwi przez kilkanaście sekund w czasie deszczu. Lekko mokry telefon. Na następny dzień przestalo działać około 30% dotyku. Mniej więcej na środku ekranu.

Nie musi to być wina tych kilku kropel. Ale na pytanie czy to może być przyczyną wg mnie zdecydowanie może być ale nie musi.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...