Sign in to follow this  
Olsztyn

Wywoływanie asystenta google z kierownicy samochodu.

Recommended Posts

Cześć mam xiaomi mi5s plus oraz mi6 i po wciśnięciu przycisku sterowania głosem w aucie wyskakuje komunikat że moje urządzenie nie obsługuje sterowania głosem. Natomiast jeśli nacisnę przycisk asystenta google na telefonie to mogę wydawać polecenia przez radio. Dacia duster - radio system media nav evolution najnowsza wersja (1.0.13.1).

Czy ktoś może wie jak ustawić telefon lub zainstalować jakąś apkę aby po kliknięciu przycisku na kierownicy telefon wywoływał asystenta google?

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że to są dwie różne rzeczy. Z kierownicy wybierasz sterowanie głosowe ale systemu auta a nie telefonu. Po prostu nie masz wykupionego asystenta głosowego. 

Tylko że jak wejdę w multimedia i słucham np muzyki przez BT to po kliknięciu na asystenta google w telefonie radio przechodzi w tryb sterowania głosem więc wydaje mi się że problem leży po stronie telefonu - nie dopuszcza sterowania asystentem z zewnątrz.

Tak to właśnie ma działać. Radio nie przechodzi w żaden tryb, po prostu korzystasz z mikrofonu w aucie. Z kierownicy wybierasz sterowanie głosowe dedykowane dla auta, to nie ma nic wspólnego z telefonem. Jak to się mówi, gówno kupiłeś, gówno masz ;)

Zawsze możesz pojechać do ASO i kupić aktywację asystenta głosowego. Mam w aucie taki gadżet ale nie korzystam, po prostu używam "OK Google" i u Ciebie też to powinno działać. 

Dalej nie rozumiesz, w momencie naciśnięcia w telefonie asystenta google radio zmienia ekran na tryb sterowania głosem. Jeśli nie umiesz pomóc to nie pisz proszę bo wątek robi się niepotrzebnie długi a może ktoś już spotkał się z podobną sytuacją.

Zmienia na tryb sterowania głosem żeby uaktywnić mikrofon w radiu, żebyś nie musiał się drzeć do telefonu.

Przechodzi do trybu podobnego do rozmowy telefonicznej, przycisk na kierownicy w sterowniku samochodu odpowiada za asystenta głosowego w radiu, mógłby działać jeżeli w radiu miałbyś Mirror Link lub inną aplikacją wspierającą obsługę Google Assistant.

Skąd samochód ma wiedzieć jaką instrukcje przez bluetooth ma wysłać do telefonu żeby otworzyć asystenta? Nie jest to ustandaryzowane i zależy od kodeków w radiu. 

Innej opcji na włączenie tego przycisku nie ma i nie będzie.

Dokładnie. To samo żona ma w oplu corsa E. W astrze już szło to zmienić. Dlatego wkrótce wleci chińczyk zamiast standardówki.

to może być kwestia oprogramowania.

u mnie ford turneo connect przycisk na kierownicy bez problemu wywołuje asystenta