Jump to content

Wywoływanie asystenta google z kierownicy samochodu.


Olsztyn
 Share

Recommended Posts

Cześć mam xiaomi mi5s plus oraz mi6 i po wciśnięciu przycisku sterowania głosem w aucie wyskakuje komunikat że moje urządzenie nie obsługuje sterowania głosem. Natomiast jeśli nacisnę przycisk asystenta google na telefonie to mogę wydawać polecenia przez radio. Dacia duster - radio system media nav evolution najnowsza wersja (1.0.13.1).

Czy ktoś może wie jak ustawić telefon lub zainstalować jakąś apkę aby po kliknięciu przycisku na kierownicy telefon wywoływał asystenta google?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tylko że jak wejdę w multimedia i słucham np muzyki przez BT to po kliknięciu na asystenta google w telefonie radio przechodzi w tryb sterowania głosem więc wydaje mi się że problem leży po stronie telefonu - nie dopuszcza sterowania asystentem z zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Tak to właśnie ma działać. Radio nie przechodzi w żaden tryb, po prostu korzystasz z mikrofonu w aucie. Z kierownicy wybierasz sterowanie głosowe dedykowane dla auta, to nie ma nic wspólnego z telefonem. Jak to się mówi, gówno kupiłeś, gówno masz ;)

Zawsze możesz pojechać do ASO i kupić aktywację asystenta głosowego. Mam w aucie taki gadżet ale nie korzystam, po prostu używam "OK Google" i u Ciebie też to powinno działać. 

Link to comment
Share on other sites

Dalej nie rozumiesz, w momencie naciśnięcia w telefonie asystenta google radio zmienia ekran na tryb sterowania głosem. Jeśli nie umiesz pomóc to nie pisz proszę bo wątek robi się niepotrzebnie długi a może ktoś już spotkał się z podobną sytuacją.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zmienia na tryb sterowania głosem żeby uaktywnić mikrofon w radiu, żebyś nie musiał się drzeć do telefonu.

Przechodzi do trybu podobnego do rozmowy telefonicznej, przycisk na kierownicy w sterowniku samochodu odpowiada za asystenta głosowego w radiu, mógłby działać jeżeli w radiu miałbyś Mirror Link lub inną aplikacją wspierającą obsługę Google Assistant.

Skąd samochód ma wiedzieć jaką instrukcje przez bluetooth ma wysłać do telefonu żeby otworzyć asystenta? Nie jest to ustandaryzowane i zależy od kodeków w radiu. 

Innej opcji na włączenie tego przycisku nie ma i nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...