Jump to content

Amazfit Nexo eSIM - wrażenia w kilku zdaniach

Recommended Posts

Cóż...

Zegarek zakupiony, z wyglądu i działania - póki co świetny.

Kwestia teraz języka polskiego. Z tutka zamieszczonego tutaj:

https://xiaomifans.pl/topic/1072-amazfit-nexo/?do=findComment&comment=22633

Niestety nie da się uaktywnić listy dodatkowych języków.

Ktoś ma może ten model i udało mu się zmienić język systemu na polski? Mnie osobiście angielski nie przeszkadza, ale zegarek jest dla żony, więc wolałbym aby wszystko miała czytelne.

[EDIT]

Cóż... Zegarek zapowiada się świetnie, ale nie w tym stanie, w którym aktualnie jest dostępny. Kilka uwag, spostrzeżeń:

- świetnie wykonany i jak na swoje gabaryty piekielnie lekki,

- czytelny wyświetlacz, który jednak momentami ma problemy z funkcjami dotykowymi,

- wbrew zapewnieniom supportu Amazfit, eSIM od Orange, w Polsce działa jak trza ;) ,

- można odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne (sieć LTE). Można odbierać SMS, ale wysyłać już nie. Zegarek nie ma tej funkcjonalności (o tym trochę później) i klawiatury ekranowej,

- bateria, z włączonym BT/Wi-Fi i LTE 24/7 jest w stanie wytrzymać 1,5 dnia na jednym naładowaniu. To przepaść in plus dla Nexo, w porónawaniu z Galaxy Watch 2,

- i teraz najlepsze, również w kontekście wspomnianego wysyłania SMS. Nakładka Amazfit na Androida (zegarek pracuje pod jego kontrolą) wyłącza część funkcjonalności. M.in. NFC, które to zegarek posiada. Przypuszczalnie to samo tyczy się funkcji SMS.

I na koniec, ponieważ finalnie zegarek wrócił do sprzedawcy z tytułu zwrotu ustawowego, jeśli pojawi się alternatywny soft - zegarek jest naprawdę warty grzechu. Do tego czasu, to przedrożony zegarek z dodaną funkcją telefonowania i nic więcej.

• Like 1
  • 1 year later...

Mam ten zegarek jeśli chodzi o funkcjonalność to brakuje mi różnych sportów.

Według mnie praca na jednej baterii jest krótka w porównaniu z Amazfit Stratos II, który wytrzymuje do 5 dni, to przepaść. Jak go kupowałem to wydawało mi się że powinno być dobrze z baterią 420mAH (Stratos ma baterię 280mAh), ale nie jest. W górach na całodziennych wyciekach musiałem go 2 razy doładowywać. Jedyny plus to to że się szybko ładuje  niespełna 1 godzinę.

Mam pytanie czy może ktoś wie gdzie dokupić ładowarkę, zegarek jest jeszcze na gwarancji ale sprzedawca nie uznał gwarancji.

KBR