Skocz do zawartości

Stratos 2+ ( 2S ) - piksele na ekranie


Jaroof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od paru dni jestem posiadaczem pierwszego i nowego telefonu firmy Xiaomi MI9, dokupiłem do niego Stratosa 2+, jednak mam z nim problem.

Na zablokowanym ekranie kolory są brzydkie, pojawiają się piksele, a do tego kropki miedzy godziną a minutą blokują się i zegarek jakby " zwisł ". Po odblokowaniu problem znika, kolory są normalne, kropki mrugają... Oczywiście jak ekran się zablokuje, problem ponownie się pojawia. 

Zegarek kupiony nowy, nieużywany, rom oryginalny - Model: A1619, Wersja Rom: 2.3.10.5. Poniżej podsyłam zdjęcia ekranu zablokowanego i odblokowanego.

 

Pozdrawiam !

 

IMG_20190922_130226.thumb.jpg.5af2e2c1eb4c0421262b078814174989.jpgIMG_20190922_130232.thumb.jpg.0d5ee7b7d5f6806bb4f9044e6dec91d8.jpg

Edytowane przez Jaroof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na forum jest kolejna osoba, która nie wie co kupuje. Jak porządnie oświetlisz zablokowany ekran będzie ok, zresztą na zdjęciu ja nie bardzo widzę różnicę w barwach ekranu. Blokada "mrugania" wynika z tego, że ekran stosowany w Stratosie zużywa anergię na zmianę wyświetlanych treści i ewentualne podświetlenie (w dzień niepotrzebne do tego dosyć brzydkie), jakbyś miał amoleda, tp z tego samego powodu znikałby ci obraz całkowicie, a tak przynajmniej wiesz która godzina. Nie pamiętam jak w Stratosie, ale w innych zegarkach dostępne są tarcze np. z sekundnikiem, niestety bateria schodzi przy nich wyraźnie szybciej.  

Ja bym osobiście poszukał tarczy  w ogóle bez kropek (coś typu ekranu blokady w GTR), jak miałem chwilę Stratosa, też mnie te kropki wkurzały (ładnie to nie wygląda). Podsumowując - zmień tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji żeby pobawić się nim przed zakupem, dlatego trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem 2 różne ekrany - odblokowany ładny, z ładnymi kolorami i zablokowany - z pikselami. Ale fakt, jest to plus że nie wyłącza obrazu całkowicie i cały czas widać godzinę. Spróbuje w takim razie zmienić tarcze na inne, chociaż testowałem te które są wgrane i ciągle był ten sam problem. 

Co do różnicy barw na zdjęciach - na odblokowanym ekranie kolory są gładkie, jednolite, ciągłe. Na zablokowanym kolor zielony w środku jest w kropkach, tak samo jak i boczne kreski - na upartego można się przyjrzeć i policzyć z ilu kropek jest złożony

Edytowane przez Jaroof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ekran wyświetla w tym trybie mniej kolorów (choć głowy nie dam, ale gdzieś czytałem, że jest ograniczenie), te kropki to dithering, czyli symulowanie koloru niedostępnego w palecie za pomocą tych z palety (tak w uproszczeniu), jak znajdziesz tarczę z mniejszą liczba barw to powinno być OK.

Ja miałem inne problemy ze Stratosem.... przy moim używaniu zjadał za szybko baterię, potrafił się zawiesić (dwa zegarki kilka razy w trzy dni... a typowo po nocy), niby było OK, ale nie był połączenia. Pulsometr nie działa poprawnie (ale po pewnych testach to chyba żaden w zegarkach Huami nie działa jak należy). Powiadomienia były mniej czytelne niż w BIP (który ma mniejszy ekran). Najgorszy był jednak brak stabilności (może akurat to był pechowy firmware) no i czas restatru to jakaś porażka, ale w środku jest dostosowany Android 8.1 (chyba) więc nie ma się co dziwić, no i ta okropna ładowarka.... gdyby jeszcze zegarek wystarczyło ładować jak GTR'a lub BIP'a. Niestety pierwsze ładowanie, potem kolejne aktualizacje i restarty zegarek ma już 60%. Zapowiadało się, że z trudem będzie wytrzymywał 2 (no może 3) dni. To tak jak Tizen czy Android Wear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Stratosa w 2018 roku i z tego co pamiętam to niestety, tylko zmiana tarczy. Są stronki z których można je ściągnąć, niektóre w apk i do nich jest narzędzie instalacyjne. Uważaj na piny do ładowania w zegarku, potrafią się "przypalić" i zegarek do kosza. A ładowałem co kilka dni, z włączonym GPS b szybko uciekało z niego "życie".

 

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...