Skocz do zawartości

Fastboot - po logo ciemność


Sooya2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalazłem tematy, w których był podobny problem (nawet rozwiązany - lecz u mnie nie działa - szczegół. poniżej), a mianowicie, po próbie wejścia w tryb Fastboot (vol down+power) nic się nie dzieję - wyskakuję logo ruska próbującego naprawić robota chwile świeci i koniec.

 

W opcjach programisty hest włączony "Odblokowanie OEM"

 

Sprawdzałem też rozwiązanie, które komuś forum pomogło, a mianowicie przy próbie wejścia w fastboot, po wibracji i pojawieniu się logo puścić power trzymając dalej vol down - niestety i ten sposób nie działa. (próbowałem w drugą stronę też  nie działa)

 

Nigdy nie był robiony jakiś root czy cokolwiek na urządzeniu 

 

MIUI Global 10.3.5 Stabilna - (PDGMIXM)

Wersja android - 9 PKQ1.180729.001

 

Próbuję cokolwiek zrobić z telefonem, bo przestał działać czytnik linii - ale zanim napiszę o tym problemie chciałbym sprawdzić wszystkie rozwiązania jakie znalazłem na forum, lecz przez brak możliwości wejścia w fastboot kończą mi się opcję :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fastboot jest to tryb, ktory daje Ci możliwość do instalowania recovery lub formatowaniu telefonu albo do odblokowania bootloadera. Gdy komórka nie jest podłączona do PC w trybie fastboot to automatycznie gaśnie ten robocik ;) Nie wiem co chcesz osiągnąć ale poczytaj więcej o tym bo szkody tylko większej narobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie rozwiązanie na necie:

Cytat

Today the same thing happened. I still have not figured out why. However I did the same and works.
1 Turn off the phone;
2 Turn on the phone on recovery mode (volume + and unlock key);
3 choose the 3th option (connect with Mi Assistant);
4 wait a few seconds (30 seconds);
5 reboot phone, press unlock key ;
6 choose 1st option (reboot);

http://en.miui.com/thread-5180338-5-1.html

 

Chciałem przy okazji w tym trybie wipe zrobić.

 

Kiedyś na starym telefonie bawiłem się w te ROM'y i generalnie (może się mylę) dawało się wejść w tryb fastboot bez podłączenia do PC

Edytowane przez Sooya2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sooya2010 napisał:

Kiedyś na starym telefonie bawiłem się w te ROM'y i generalnie (może się mylę) dawało się wejść w tryb fastboot bez podłączenia do PC

Tak da się,ale ten tryb bez PC nic nie daje. W trybie fastboot nic nie ustawiasz ani nic ,po prostu masz dostęp aby coś wgrać,zainstalować,odblokować poprzez komendy w konsoli cmd. A to co podałeś to raczej na pewno nie pomoże. Poczytaj o odblokowaniu bootloadera i miflash w dziale tutoriale. Dzięki temu zrobisz wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...