Skocz do zawartości

Brak możliwości zainstalowania Magisk na Global EEA oraz znikające TWRP


psajtex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

K20 Pro kupiony z Chin z odblokowanym bootloaderem.

Oczywiście pierwsze co, to pełen wipe, instalacja TWRP i xiaomi.eu. Później Magisk 19.3 i wszystko ok.

 

Oczywiście, jako że od czasu poprzedniego telefonu lubię mieć wszystko w oryginale, jak tylko wyszedł Global oraz EEA od razu przystąpiłem do instalacji.

Wipe system, data ale bez pamięci wewnętrznej, standardowo instalacja EEA - telefon wystartował, wszystko działa w porządku itd. Kolejny krok to instalacja Magisk i foch - brak TWRP, tylko oryginalne recovery. No to fastboot flash i TWRP na pokładzie. Instalacja Magisk i zonk - uruchamia się do momentu 3 kropek i reboot do TWRP... Za każdym razem.

 

Usuwam Magiska flashując zipa deinstalacyjnego - telefon wstaje normalnie, ale TWRP brak.

I tak w kółko.

 

Ma ktoś sprawdzony sposób, aby zainstalować Magiska? Najbardziej boli obecnie brak płatności Google Pay, a xiaomi.eu nie chcę.

 

Gdzieś po angielskiemu wyczytałem, żeby zrobić wipe całej pamięci, łącznie w internal, ale nie wiem, czy robić - sporo danych i zdjęć mam, co wiąże się z poświęceniem kilku godzin.

 

Spoko, nie ma sprawy, czas się znajdzie, ale czy znajdzie się ktoś, kto przez to przeszedł i może to potwierdzić łącznie z krokami, jakie należy wykonać?

 

Z góry podziękował

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być Android Q, Magisk na Androidzie 10 z tego co wiem na chwilę obecną działa tylko na urządzeniach z partycią systemową A/B.

Spróbuj tego

Zainstaluj Magisk manager na telefonie, zrób patch boot.img.i zainstaluj go w fastboot 

fastboot flash boot magisk_patched.img

fastboot reboot

Co do TWRP na globalu bez wgranego Magisk-a to raczej wumagany format data i disable dm-verity

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Już flashowałem spatchowany boot, nic to nie dało.

Poddaję się, próbowałem wszystkiego, nic nie działa, format daty, wszystkiego po kolei, czysty telefon i po flashu Magiska nie wstaje.

A jak po instalacji Magiska w Twrp zrobię wipe data w advanced, to telefon wstaje oczywiście czysty, po zainstalowaniu Magisk Manager sam ściąga brakujące pliki, reboot instalacja i znowu bootloop...

Brak sił...

Chyba jednak wrócę do xiaomi.eu

 

Edit

 

Już wgrany xiaomi.eu, więc póki co temat wstrzymany.

 

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...