Skocz do zawartości

Najlepszy i tani aparat w twoim telefonie


Abees

Wymienne obiektywy i fotografia mobilna  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy aparat z wbudowanymi wymiennymi obiektywami to przyszłość fotografii mobilnej?

    • Tak, to dobry pomysł.
    • Kiepski pomysł i się nie sprawdzi
    • Drugiego września idę do szkoły.


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł tego jak w przyszłości powinno wyglądać rozwiązanie aparatu foto w telefonach. W załączeniu prosty schemat. Jedna stabilizowana matryca, obrotowa soczewka pryzmatyczna i wiele wymiennych obiektywów. Myślę że pomysł oparty na pryzmatycznych soczewkach spodoba się wam. Zauważcie że jedna matryca odbiera obraz z 4 obiektywów (może być więcej) a w tym także z frontowego aparatu selfie który może ukryty być pod ekranem telefonu. Jak się wam podoba takie rozwiązanie? Wszystkie aparaty ze stabilizacją. I uwaga - zastrzegam sobie prawo do tego pomysłu i jego wykorzystania w tej czy też nieco zmodyfikowanej formie :-) Liczę na to że Xiaomi niedługo stworzy taki aparat :-D

2019-08-21 21_48_03-Window.bmp

Edytowane przez Abees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

Myślę że nie- nikt tego jeszcze nie wymyślił. Nie piszesz chyba o peryskopowym przybliżeniu czy też zoomie. Bo chyba widzisz że chodzi o co innego. (Z innej beczki - jak mogę wstawić obraz aby był widoczny od razu po wejściu w temat?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...