Jump to content

Problemy z bateriami lub telefonem- trzymają pół dnia


Recommended Posts

Witam, mój Mi Note 2 po dwóch latach zaczol wariować z orginalna bateria, otwórz przestała trzymać jak kiedyś 1.5 dnia to teraz tylko pół dnia. Program accbaterii pokazuje jej zdrowie 2497/4070 mAh. Zamówiłem druga baterie z chin. Po kilku dniach i ładowaniach to samo i trzyma pół dnia. Ten sam program pokazuje 2308/4070 mAh. Kupiłem kolejną baterie z Polski która była ciut lepsza bo 2789/4070mAh. Przez pomyłkę z chin dostałem jeszcze kolejną baterie i to samo. Moje pytanie czy to wina telefonu czy podrobionych bateri.? Telefon jest w najnowszej wersji oprogramowania lecz i przed zmianą było tak samo. Robiłem też całkowite czyszczenie ale to bez zmian. Co może być nie tak?

Edited by Sołtys
Link to post
Share on other sites

Mam to samo na romie GLOBAL. Za chwile się biorę za gruntowne wyczyszczenie telefonu czyli wyczyszczenie całej pamięci a nie tylko przywrócenie ustawień fabrycznych.
Spróbuję ponadto przesiadki na miuipolska-kiedyś na nim byłem ale telefon był zamulony jak cholera.
Na jakim romie siedzisz?

Link to post
Share on other sites

Dziś coś czytałem że problem może być w dolnej części telefonu, to znaczy tej części ze złączem USB. Koszt ok 30zł z alli.... Daj znać czy twoje czyszczenie coś pomogło.

Screenshot_2019-08-04-11-50-51-379_com.android.settings.jpg

 

Kupiłem miernik co się podłącza między ładowarkę a kabel USB i za Chiny bateria obecna ani poprzednie nie przyjmą 4070mAh tylko max mniej więcej 2400. Czy ktoś mi powie czemu tak jest?

Link to post
Share on other sites

Hmm no to już coś mi tłumaczy. Tak się składa że mam ładowarkę modelarską IMAX b6 i tu pytanie czy nią mogę sprawdzić to znaczy naładować i rozładować baterie? W necie piszą by nie ładować bateria od telefonu poza nim ale jak mam taką specjalną ładowarkę to może da się i nic się jej nie stanie???

Dodam że wczoraj przeszłem na globala no i niestety żadnych zmian na + nie widzę.

Mała aktualizacja, udało mi się w końcu pomierzyć baterie i ta stara bateria o rezystancji ok 180mOhmów na ładowarce iMax po naładowaniu i rozładowaniu pokazała ok 1858mA a z koleji te nowe baterie pokazują po ponad 3050mA. Międzyczasie czytałem że może to być wina bateri a dokładnie kalibracja nowej baterii w starym telefonie. Co wy sądzicie o tym?

Edited by Sołtys
Link to post
Share on other sites
  • mrosi changed the title to Problemy z bateriami lub telefonem- trzymają pół dnia

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...