Jump to content

Lehu2
 Share

Recommended Posts

Cześć. Mam w moim Redmi Note 5 recovery OrangeFox. Aktualnie najnowszy ROM Eu 9.7.18 z Pie i ARB4.....

Od jakiegoś czasu mam problem z niskim ładowaniem oraz brakiem powiadomienia Android-Ładowanie urządzenia przez USB i nie mogę przejść w transfer plików po podłączeniu do PC. Gdzieś czytałem, ze problem wynikał z recovery RedWolf i po zainstalowaniu np.OrangeFox powinien zniknąć. Tak zrobiłem i nadal nic sie nie zmieniło, nie mam powiadomienia a zmiana w Ustawienia-Opcje programisty-Domyślna konfiguracja USB-Przesyłanie plików (MTP) nie działa.
Czy jedynym wyjściem będzie format telefonu przez MiFlash na ostatni China Dev, instalacja TWRP i instalacja ROM Eu? Nie mogę w recovery wyczyścić, sformatować i zainstalować ROM Eu 9.7.18???

Czy mogę zainstalować TWRP z zip'a przez OrangeFox czy muszę to zrobić przez Fastboot z .img?

Edit:

Wyczyściłem telefon przez Wipe Dalvik/Cash/Data/System zainstalowałem na czysto ROM z 9.7.18 i nic sie nie zmieniło bo nadal nie ma przesyłania plików. Przy okazji, czy ta opcja ustawień została przesunięta do Opcji Programisty od dawna? 

Niestety zauważyłem również, że nie mogę się połączyć z PC nawet w trybie Fastboot. Podłaczałem inny telefon Samsung'a i nie było z rozpoznaniem go w W10 żadnych problemów, po podłączeniu automatycznie zainstalowały się sterowniki a mój RN5 jest nierozopznawalny pomimo że zainstalowany ADB, sterowniki, MiFlash..... Zaczynam mieć obawy że uszkodził się (nie wiem jak, gdzie, kiedy) moduł USB/ładowania. Czy to możliwe? W jaki sposób to zweryfikować?

Edit:

Coś mi się wydaje, zesystemowo wyłączony jest proces "MTP Host". Można to w jakiś sposób włączyć?

Edited by Lehu2
edycja