Jump to content

Redmi 4 PRO nie potrafi samodzielnie odnaleźć zasięgu


tojapiotrek

Recommended Posts

Redmi 4 PRO po zgubieniu zasięgu nie potrafi sam połączyć się ponownie z siecią. Muszę przełączyć wtedy "Preferowany tryb sieci (2G/3G/LTE)" i zazwyczaj od razu łączy się z siecią. Co ciekawe z czasem zauważyłem że nawet samo włączenie "danych mobilnych" powoduje odzyskanie zasięgu, tak jakby dane mobilne wymuszały odświeżenie sieci.

Próbowałem już wielu sposobów:

1. gwarancja - odesłali z informacją że niby został wymiony moduł GSM, u nich na teście wszstko ok a u mnie nadal ten sam problem.

2. ustawianie APN - żadnego rezultatu

3. wgranie MIUIPolska - poprawa widoczna, jednak nadal często gubi zasięg.

4. Wgranie MIUI Global przez MiFlash - pogorszenie sytuacji. W miejscach gdzie nie gubiłem zasięgu na polskim miui tam gubię teraz na GLOBALU i na odwrót, czyli soft ewidentnie jakiś wpływ na ten zasięg ma.

5. Flashowanie modemu plikiem NON-HLOS.bin, czego efekt był następujący i niepowodzący:

zasieg.thumb.jpg.242c929a6dade457a7816dd894e94566.jpg

 

 

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pole manewru? Czy może to być wina sprzętowa, skoro telefon odzyskuje zasięg po software'owym wymuszeniu?

Dziwny problem mam też z autoobracaniem ekranu, i też wiele osób na forum to miało: po uruchomieniu telefonu autoobracanie działa prawidłowo bez żadnego problemu za każdym razem, jednak po upływie około dnia nie działa w ogóle i trzeba ponownie uruchomić telefon. Więc chyba nie jest to wina sprzętowa tylko software'owa.

Edited by tojapiotrek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...