Sign in to follow this  
xnd

Problem z sformatowaniem karty SD

Recommended Posts

Witam , zakupiłem kartę MicroSD Samsung EVO PLUS 128GB SDXC CLASS 10 , i sformatowałem ja pod telefonem, natomiast nie mogę kopiować dużych plików powyżej 4GB (ograniczenie FAT32) , czym zmienić format karty na NTFS i czy  karta będzie działała poprawnie na nim ?

Edited by xnd

9 minut temu, xnd napisał:

NTFS i czy  karta będzie działała poprawnie na nim ?

Nie będzie.

W PC sformatuj na ExFat - taki był format plików fabrycznie. Jeśli nie działała, to musi zostać Fat32.

Dzięki sprawdzę , mam jeszcze jeden problem , zastosowałem Microsoft exFat/NTFS for USB i ubiłem kartę, nie jest odczytywana przez żaden czytnik w PC ai pod Redmi 4A , natomiast pod tabletem już tak , ale jako Drive 1 , jak można cofnąć te zmiany ?

Zasadnicze pytania: karta jest oryginalna? Gdzie kupiłeś?

Pc

Mini tool partition wizard, guru partition...itd.itp.

Usuń wszystkie partycje, apply, utwórz jedną exfat, format, apply. Mbr powinna być karta.

Ok, sprawdzę to bo jutro muszę iść do roboty , kupiłem na Morele - sklep sprawdzony , ale zastanawia mnie czemu na czytniku micro sd z Kingston zapis był tylko 15-20Mb/s

Tak , działa karta przywrócona na MBR i sformatowana na exFAT , wszytko super , dziękuje bardzo za pomoc.

A mam jeszcze pytanie , czy możecie mi polecić jakiś program do oglądania filmów zrobionych w 3D na okularach VR ?

Edited by xnd