Sign in to follow this  
DoreK03

Mi 9 w Gearbest

Recommended Posts

Cześć, zamierzam kupić swój pierwszy telefon od Xiaomi, wybór padł na Mi 9 (64GB, Ocean Blue).
Gdybym miał kupić Mi 9 w Polsce, wybrałbym sklep Dragonist (1739zł), lecz na Gearbest cena tego telefonu wynosi 1520 zł: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009200231138.html?wid=1349303
W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jak jest z gwarancją w Gearbest? Wiem, że trwa 12 miesięcy, ale czytałem, że mają już magazyn w Polsce.
  2. Skoro jest to global version, to dlaczego w specyfikacji nie ma języka polskiego? W komentarzu też ktoś zadał pytanie o polski soft i otrzymał odpowiedź, że nie ma polskiego softu.
  3. Jakie są różnice (o ile takie występują) między Mi 9 sprowadzaną z Gearbest a kupowaną w PL?

10 godzin temu, DoreK03 napisał:

Cześć, zamierzam kupić swój pierwszy telefon od Xiaomi, wybór padł na Mi 9 (64GB, Ocean Blue).
Gdybym miał kupić Mi 9 w Polsce, wybrałbym sklep Dragonist (1739zł), lecz na Gearbest cena tego telefonu wynosi 1520 zł: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009200231138.html?wid=1349303
W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jak jest z gwarancją w Gearbest? Wiem, że trwa 12 miesięcy, ale czytałem, że mają już magazyn w Polsce.
  2. Skoro jest to global version, to dlaczego w specyfikacji nie ma języka polskiego? W komentarzu też ktoś zadał pytanie o polski soft i otrzymał odpowiedź, że nie ma polskiego softu.
  3. Jakie są różnice (o ile takie występują) między Mi 9 sprowadzaną z Gearbest a kupowaną w PL?

Skad ci przyszedl do glowy ten dragonist? Przeciez to jest sklep/posrednik z siedziba w Londynie. Sprowadza telefony z chin i sprzedaje w Polsce, gwarancje masz od niego, nie wiadomo czy sie nie wypnie jak cos sie z telefonem stanie, a polski rzecznik praw konsumenta nie ma nic do powiedzenia w przypadku firmy z UK.

Poluj na ten telefon albo z sensownych sklepow w PL, albo kup troche drozej na amazon.de czy jakimkolwiek innym amazonie, bedziesz pewny gwarancji i rewelacyjnej obslugi posprzedazowej.

Co do pytan:
1. To ze magazyn jest w Polsce nie ma nic do rzeczy, teoretycznie naganiacze z gearbest chwalili sie rekojmia, ale to jest raczej zludne, no i zapewne mi9 nie ma w polskim magazynie. Gwarancja w chinskich sklepach polega na tym, ze odsylasz telefon do Chin, czasami jesli jest to pier**la zgadzaja sie na naprawe w PL i pokrycie kosztow, ale to sa jednostkowe przypadki. No i tak naprawde, jedyne co na nich dziala, zeby cie nie olewali, to polroczna ochorna kupujacego w przypadku platnosci przez paypal i dlatego jesli bys sie decydowal na zakup w Chinach, to TYLKO I WYLACZNIE platnosc paypalem.

2. Opisy sa czesto z d*py, nie wrzucili calosci, nie chce im sie uzupelniac/poprawiac itd... Oni maja jedna formatke na telefony i jest ctrl+c i ctrl+v

3. Gwarancja, mozesz dostac telefon przeznaczony na rynek chinski, dolaczona ladowarka moze miec wtyk chinski, napisy na pudelku "krzaczkami". Tu duzo zalezy od wersji jaka kupisz. 

Chcesz sie czuc pewnie z gwarnacja, zakupem itd... kup na amazonie, ewentualnie w polskiej dystrybucji (oficjalnej a nie gowno sklepy) i tyle. Ale cos za cos, bo wiaze sie to jednak z wyzsza cena. 

I jak zawsze, przy wysyłce z kin, ryzyko ovatovawnia... I cena nagle się zrównuje... A u nas pełna gwarancja 2 lata i można podejść na miejscu i conajmniej komuś nagadać.... albo w dsiób dać (dla bardziej nerwowych opcja) ;-) . Żeby to jakieś konkret różnice były... 

31 minut temu, JamCiTo napisał:

I jak zawsze, przy wysyłce z kin, ryzyko ovatovawnia

Gearbest posiada wysyłkę "PiorityLine" która zapewnia brak ovatowania.

17 godzin temu, DoreK03 napisał:

Jak jest z gwarancją w Gearbest? Wiem, że trwa 12 miesięcy, ale czytałem, że mają już magazyn w Polsce.

Magazyn nic nie zmienia. Jest to sklep w Chinach i podlega pod tamtejsze prawa, miejsce magazynu nie ma znaczenia. Gwara jest teoretycznie 12msc, ale w razie problemów unikają odpowiedzialności, a jeżeli nie wykupisz ich ubezpieczenia, to o zwrocie kasy, czy jakimkolwiek poziomie obsługi możesz zapomnieć.

Skoro jest to global version, to dlaczego w specyfikacji nie ma języka polskiego? W komentarzu też ktoś zadał pytanie o polski soft i otrzymał odpowiedź, że nie ma polskiego softu.

Bo to nie jest global widocznie, a może i jest, ale GB ma w nosie opisy? Bóg ich jeden wie... Możesz dostać wersje chińską z wgranym softem global i przejściówką zamiast ładowarki EU...

Jakie są różnice (o ile takie występują) między Mi 9 sprowadzaną z Gearbest a kupowaną w PL?

Wersja (china, global, international etc... GB jest mistrzem w tworzeniu nowych "wersji" tego samego produktu), obsługa, gwarancja, rękojmia... Przy aktualnych cenach, sensu większego sprowadzania Mi9 z chin nie ma.

Nezumi, ale ja wiem o priority... Ale nie każdy umie się posługiwać typem przesyłek, dlatego napisałem o ryzyku, a nie o pewniku. 

W jednym się zgadzamy w 150% - przy aktualnych cenach, sprowadzanie Mi9 skądkolwiek (a szczególnie od chinoli) przypomina rzeźbienie w kupie ;-)