Jump to content

Problem z jakością dźwięku na słuchawkach.


Recommended Posts

Witam od 2 lat posiadam mi5 obecnie z miui 10 global 8.11.22 i byłem bardzo zadowolony z jakości dźwięku przy słuchaniu muzyki na słuchawkach dousznych sound magic es18s jednak kilka miesięcy temu kiedy podłączyłem pod telefon słuchawki nauszne hyperx cloud głośność się rozregulowała, wcześniej słuchałem na poziomie 1 kliknięcia przed ostrzeżeniem uszkodzenia słuchu teraz 4 kliknięcia od dołu paska głośności są już dla mnie za głośne do tego jakość dźwięku stała się zauważalnie gorsza, kilka razy sytuacja ta naprawiła się sama aby po kilku dniach zepsuć się znowu jakby co to słucham na tych dousznych te hyperx'y użyłem tylko raz na PC działają dobrze ulepszanie dźwięku mi mam włączone. Czy ktoś napotkał na podobny problem i wie może jak go naprawić?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci, że HyperXy grają ciszej, czy że SoundMagici? Generalnie każde słuchawki będą grać inną charakterystyką, z różną głośnością, tym bardziej gdy przechodzisz z dokanałowych na pełnowymiarowe.

Po podłączeniu słuchawek masz w opcjach > system > dodatkowe ustawienia > słuchawki i efekty dźwiękowe, opcję equalizera, gdzie zmieniając poszczególne częstotliwości, możesz mniej więcej wyregulować dźwięk, by był taki jak Ci odpowiada.

Jak masz wgranego roota możesz, też spróbować modów typu viper4android.

 

Chociaż muszę przyznać, że sam mam podobny problem, bo moje gniazdo jack, podobnie jak ładowania, jest już wyrobione i czasem przy pociągnięciu przewodu wysuną mi się słuchawki i muzyka przestaje grać, po dociśnięciu faktycznie grają ciszej, bez equalizera, ale jak wyciągnę je całkowicie i włożę z powrotem, to grają już normalnie z włączonym equalizerem.

Edited by CryRek
Link to post
Share on other sites

Problem występuje na każdych słuchawkach testowałem wiele różnych, nie wydaje mi się że gniazdo jest wyrobione a equalizer daje mierne efekty.

I wszystkie grają dużo głośniej nie ciszej co psuje jakość dźwięku.

Edited by raf88
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...