Sign in to follow this  
bobo123

oczysczacz xiaomi 2s gdzie kupić wersje chińską z polski ?

Recommended Posts

Cześć,potrzebuje oczyszczacza powietrza 2s który będzie działał z automatyzacją,czyli tylko chińska wersja w chodzi w grę(mam racje ?) 

czy oczyszczacz powietrza wersja chińska a europejska różni się jeszcze normami zanieczyszczenia  ?(chodzi mi o to że np w europie są inne normy dopuszczalne,a w chinach inne tj:że np u nas jest mniejsze zanieczyszczenie to oczyszczacz się nie włączy ? i odwrotnie ? przy niskim zanieczyszczeniu ? )

myślę że zrozumieliście moją puentę ?

ps: Pytanie do użytkowników którzy posiadają ten oczyszczacz/czy widać np po meblach że kurzu na meblach jest mniej ?ktoś z was jest alergikiem ? i zauważył różnice ?

dziękuje za odpowiedź 

 

pozdrawiam 

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

2s CN od 2s EU nie rozni sie niczym jesli chodzi o normy, sposob dzialania itp. jedyna roznica jest taka, ze dla CN daja z api serwera automatyzacje po pm2.5, itp. jesli masz android to mozesz zainstalowac mojego moda, bedziesz mial to samo dokladnie co CN. jesli ios to gorzej. co do samej automatyzacji to nie dziala ona idealnie, bo dane o pm2.5 sa wysylane do chmury co 30 minut. czesciej jedynie jesli roznica w odczycie od ostatniego wyslanego pomiaru wynosci 20 ug/m3 i wiecej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bobo123 ja bym brał najtańszą opcję czyli wersje CN i do tego dodał Home Assistant postawione na Raspberry Pi 3b+, co da możliwość dodania pełnej automatyzacji... wrzucę za parę dni filmik na YT jak zrobić automatyzację wersji CN w HA. jakbyś miał już malinkę to mogę ci przesłać kod bo u mnie to już działa idealnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

posiadam system xiaomi,gateway,czujniki,kostki,żarówki,dozowniki,wagi,odkurzacz,amazon alexe i wiele wiele innych i chce to podłączyć pod konto xiaomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale się uparłeś na te xiaomi, xiaomi i xiaomi ;) wszystkie te rzeczy które łączą się z gatewayem też możesz dodać do Home Assistant. ale dobra jak nie chcesz to nie.

kurzu mniej, jak dla mnie dobrze działa zamiast wiatraka na upalne dni, jeśli chodzi o alergie to nie wiem, niby żona miała rok temu teraz nic, ale nie wiem czy to od oczyszczacza... 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O właśnie, mnie również interesuje jak to jest z tym kurzem, czy naprawdę widać różnicę? Mnie bardzo ciekawi test w sypialni, gdzie kurzu zawsze pełno i takie porównanie - zdjęcie szmatki po przetarciu kurzu z półki po tygodniu bez działającego oczyszczacza oraz po tygodniu z oczyszczaczem.. podejmie ktoś? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, jednak takie porównanie 1:1 z wycieraniem kurzu wg mnie byłoby ciekawe :) jak za jakiś czas kupie oczyszczacz to zrobię test i podzielę się 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem oczyszczacza to wrzuciłem dzisiaj ostatnią część materiału o oczyszczaczu w wersji PRO - trzecia część, ostatnia :) . Znajdziecie w niej kilka testów, parę rzeczy posprawdzałem jak działa i dosyć długie podsumowanie. Przy podsumowaniu kilka ciekawych fotek... Zapraszam do subskrypcji... do celu 1k jeszcze daleko :blink:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this