airways09 Opublikowano 14 Marca 2019 Opublikowano 14 Marca 2019 Witam, mam pewien problem. Posiadam Xiomi Redmi 5 plus i dziś uzywałem go na toalecie... Niestety przez moją głupotę i roztargnienie wpadł on do muszli w której, UWAGA! Były rzadkie odchody... Telefon szybko wyciągnąłem, wyłączyłem zdjąłem silikonowe etui i wyssałem z każdego otworu "wode". Przetarłem szmatką i włozyłem do ryżu. Wyczytałem, że najlepiej odłączyć baterie i przemyć, a mam akurat w domu alkohol izoprylowy i wode destylowaną. Niestety nie posiadam szpatułek do otwierania i nieudolnie próbowałem otworzyć klapkę skalpelem. Czy jest szansa, żeby telefon przeżył czy oddać go jutro do serwisu? Z góry dziękuje, pozdrawiam
Nezumi Opublikowano 14 Marca 2019 Opublikowano 14 Marca 2019 Przeżyłbym bez informacji nt. zawartości muszli... Wróżek nie ma, a ryż w niczym nie pomoże (to mit). Jeżeli telefon po wyschnięciu działać będzie normalnie, to nie masz po co iść do serwisu, jeżeli się nie będzie odpalać, pojawi się woda pod ekranem, przestanie reagować dotyk, zacznie coś szaleć, to serwis...
airways09 Opublikowano 14 Marca 2019 Autor Opublikowano 14 Marca 2019 (edytowane) Dobrze przepraszam Ale niestety podczas próbowania odkrycia klapki go włączyłem.. Na początku czarny ekran, działała latarka, a po ok.2-3 minutach pojawił się pulpit, ale niestety ekran mrugał. Podczas kolejnej próby znowu go włączyłem, działala latarka i wyłączyłem. Zostawie go na noc, może wyschnie i będzie działał chociaż wątpie. Jestem życiową ofermą ;( Szkoda mi strasznie, że dwa razy włączył się przez moją głupotę i nieudolność.. Tak to by pewnie chodził tym bardziej, że ekran i dotyk działał, a teraz jak rano się włączy to bedzie dobrze... EDIT: Po drugim właczeniu, telefon cały czas chodził, zareagował na odcisk i się odblokował. Gniazdo słuchawkowe działa, przyciski też, głośnik też, ale niestety zepsuł się dotyk i ekran(pojawiły się poziome linie i dotyk wariuje). Teraz pytanie, opłaca się wymieniać ekran i wyczyścić telefon czy raczej coś innego może być uszkodzone i sensu nie ma? Niestety, ale chyba gdyby nie włączanie to wystarczyło by samo czyszczenie, a tak pojawia się jeszcze uszkodzony ekran Edytowane 14 Marca 2019 przez airways09
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się