Skocz do zawartości

Adapter Bluetooth - muzyka charczy


TheKaaC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Problem polega na tym, iż po, podłączeniu do załóżmy glosnikow adaptera Bluetooth pod aux - muzyka z telefonu charczy na poziomie maksymalnej głośności, zjeżdżając na połowę jest dobrze, ale cicho.., 

 

Ktoś ma jakiś pomysł,? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest BT, to nie ma cudownej jakości, co więcej, sam adapter może być słaby i nie mieć np obsługi aptx. BT samo w sobie powoduje szumy, jeżeli ustawisz max, to zawsze zaczniesz je słyszeć mocniej.
Jasne, wiem. Aczkolwiek sprawdziłem na dwóch innych urzadzeniachijest ok.

Problem jest kolejny..
Telefon jakby nie pamięta sparowania z urządzeniami z auta.
Jest sparowane, wszystko ładnie.. Do czasu, aż wyjdziesz i wyłączysz BT.
Wchodzisz, urządzenia są sparowane - laczysz się - i błąd, Bluetooth w telefonie sam się wyłącza.
Restartuje telefon, usuwam sparowane, paruje na nowo i działa. O co chodzi? Na Mi6, sporadycznie mi się takie coś działo, a tu masakra.

Wysłane z mojego MI 8 UD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mam takich przygód z Mi8 na xiaomi.eu, jeżeli ogarniasz angielski to popróbuj poszukać na en.miui.com, może ktoś podobny problem ma, jeżeli nie, to daj mi czas, może coś tam wyskrobię, ale to troszku może potrwać :P.

@Edit: @TheKaaC jedno z rozwiązań problemu:

Cytat

This is a known problem with an easy fix.
BT stops working after deactivating it once or going to airplane mode.
You have to:

  1. Put the phone in airplane mode
  2. Reboot to recovery
  3. Wipe ART/Dalvik and Cache
  4. Reboot to system

afterwards it works.

Drugim rozwiązaniem jest przejście na xiaomi.eu/globalbeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mam takich przygód z Mi8 na xiaomi.eu, jeżeli ogarniasz angielski to popróbuj poszukać na en.miui.com, może ktoś podobny problem ma, jeżeli nie, to daj mi czas, może coś tam wyskrobię, ale to troszku może potrwać .
@Edit: [mention=47290]TheKaaC[/mention] jedno z rozwiązań problemu:
This is a known problem with an easy fix.
BT stops working after deactivating it once or going to airplane mode.
You have to:
  1. Put the phone in airplane mode
  2. Reboot to recovery
  3. Wipe ART/Dalvik and Cache
  4. Reboot to system
afterwards it works.
Drugim rozwiązaniem jest przejście na xiaomi.eu/globalbeta.
Kolego, uwierz mi, że mając Mi5 czy Mi6 nie wiedziałem co to są problemy z telefonem.. Kupiłem Mi8 Pro kuszące fajnymi, parametrami, a tu się okazuje odgrzany kotlet i to jeszcze nie do końca dobrze odgrzany.

Mogę Ci szerzej problem opisać na pw jak będę na spokojnie w domu bo, tak tylko non, stop trasa i w biegu..

Dzięki za odzew - fajnie wiedzieć, że ktoś się interesuje tym.

Pozdrawiam życzę miłego dnia jak i również weekendu.

Wysłane z mojego MI 8 UD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TheKaaC napisał:

Kupiłem Mi8 Pro kuszące fajnymi, parametrami, a tu się okazuje odgrzany kotlet i to jeszcze nie do końca dobrze odgrzany.

Trzeba zawsze brać pod uwagę to, że mogła się trafić felerna sztuka z uwalonym modułem BT. Masz wyżej 2 możliwe rozwiązania problemów. Niestety, podobnego problemu nie znalazłem ani na oficjalnym forum, a na xda z tym problemem zgłosiły się dosłownie 4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał:

Trzeba zawsze brać pod uwagę to, że mogła się trafić felerna sztuka z uwalonym modułem BT. Masz wyżej 2 możliwe rozwiązania problemów. Niestety, podobnego problemu nie znalazłem ani na oficjalnym forum, a na xda z tym problemem zgłosiły się dosłownie 4 osoby.

Znalazlem ten temat. Piszą, że pomaga na kilka dni ta opcja z TWRP + Wipe Cache.

Co masz na myśli pisząc, że coś wykombinujesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TheKaaC napisał:

Co masz na myśli pisząc, że coś wykombinujesz ? :)

Pisałem, že coś wyskrobie i to jest jedyne co wyskrobałem. Bez zmiany na xiaomi.eu masz jedynie możliwość czekania na oficjalną aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, že coś wyskrobie i to jest jedyne co wyskrobałem. Bez zmiany na xiaomi.eu masz jedynie możliwość czekania na oficjalną aktualizację.
Dobrze rozumiem?
SA trzy wersje softu? Global, Xiaomi.eu i miuipolska? Czy ta druga opcja z trzecia się łączy?

P.s gdzie to mogę zgłosić?

Wysłane z mojego MI 8 UD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest progress w sprawie. 

Wgrany jest nowy firmware przez TWRP z wersji Globalnej (mam Xiaomi.eu) 
Można się rozłączyć z BT(wyłączyć urządzenie z którym tel ma się łączyć) i włączyć je - Niestety sam się nie połączy, trzeba ręcznie - aczkolwiek nie crashuje i połączy się bez żadnych restartow Bluetooth czy innych dziwnych rzeczy.

Sprawdzę czy po zainstalowaniu w pełni systemu global ruszy tak jak ma być.

P.S I najważniejsze, po wgraniu samego FIRMWARE telefon chodzi dużo lżej, płynniej i szybciej. Nie wiem czy to jest spowodowane, ale odczuwalnie jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...