Skocz do zawartości

Mi3-wątpliwości co do oryginalności


rado

Rekomendowane odpowiedzi

hej

po zakupie Mi3 i zrobieniu kilku testów ciągle mam wątpliwości,

parametry telefonu potwierdzone na Antutu, cpuz, eliksir i kilka innych z małymi różnicami ( np. cpuz podaje Snapdragon 801 qualcomm msm8974pro-ab, antutu msm8274ab 32bit? a nie 64?

Update softu niemozliwy z updatera ( w oryginalnym sofcie wogóle go niebyło) musze ręcznie przez recovery ( jest miui recovery), w kolejności MIUI.com-MIUI.europa-MIUI.polska V5-MIUI.polska V6,

ostatni musiałem robic dwa razy bo się zawieszał i wyskakiwały błędy w ,, problem z androidem'' itp.

 

Wizualnie niemogę sie do niego przyczepić: spasowana obudowa, naklejka z tyłu jest ok (porównanie z  tymi z sieci) plomba z napisem Mi pod simem jest, pudełko twarde i spasowane, kod zdrapki sprawdzony na MIUI.com ok, imei i s/n sprawdzone i przetłumaczone z chinskiego mniej wiecej ,, wersja deweloperska z nieoficjalnych kanałów i jesli chcesz potwierdzić autentyczność skontaktuj sie ze sklepem", brak daty zakupu i daty gwarancji.

Antutu officer sprawdzone jest ok,

 

Wątpliwości:

Antutu test 42300 jest chyba za wysoki, wszędzie znajduje w okolicach 37-39k,

bateria: cpuz podaje pojemność 1390, Battery Monitor -battery files 3018 i battery profile 13909, inne appki do testu baterii podaje 1390 i ogólnie bateria trzyma krótko 10-12h przy normalny użytkowaniu

Antutu battery test wyszedł dosyć wysoko (niestety nie pamiętam ile) i uplasował sie miedzy Nexus 5 a Ixperia Z2,

Mi-identyfikacja niedziała,

musze robić Wipe and clean z recovery po aktualizacji bo inaczej wyskakują błędy,

updater pokazuje ,, niema aktualizacji'' lub ,,błąd połączenia z siecią'',

błąd podczas instalacji wielu programów z googleplay,

S/N różny na pudle i w telefonie.

Pomimo tych różnic uważam że to oryginał,  kupiłem go od ręki od kogoś kto przywiózł go chyba z Chin za ok 850zl więc się opłacało zaryzykować. Ogólnie jestem zaskoczony pozytywnie jakością wykonania bo z chińczykiem to moje pierwsze spotkanie. Jeśli jest to podróbka to prosze wyprowadzić mnie z błędu a najbardziej martwi mnie ta bateria.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo nainstalowales... Czemu taka kolejność instalacji? Od razu widać że nie czytałeś instrukcji instalacji na stronie MIUIPolska. Weź przelec telefon MiFlashem i tyle. Będziesz miał na bank oryginalny jeśli to przejdzie. Potem wgraj od razu miuipolska rom.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo nainstalowales... Czemu taka kolejność instalacji? Od razu widać że nie czytałeś instrukcji instalacji na stronie MIUIPolska. Weź przelec telefon MiFlashem i tyle. Będziesz miał na bank oryginalny jeśli to przejdzie. Potem wgraj od razu miuipolska rom.

Wysłane z MI4

bo inaczej niedało rady, wywalało w trakcie instalacji kazdy rom, polski czy angielski, więc zacząłem od oryginalnegotego z mi.com.

w zasadzie to nic niemogłem zainstalować jakiej kolwiek appki, info znalazłem chyba na xiaomi.eu i podziałało. Możliwe że ktoś bawił się nim wcześniej i namieszł, a miflash zostawiłem na koniec jak nic by nie podziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...