Jump to content

Instalacja softu poprzez XiaomiADB (tylko Global/China!)


Kacper Skrzypek
 Share

Recommended Posts

Niewiele osób wie, iż Mi-Recovery posiada możliwość wgrywania softu innego niż nasz obecnie posiadany (mówię tu tylko o Globalu/China). Jest to przydatne w sytuacji, gdy nasz bootloader jest zablokowany, a telefon uruchamia się tylko do loga Mi lub do recovery właśnie - lub po prostu, gdy nie mamy możliwości wgrania softu w zaden inny sposób (fastboot/EDL/SPFlashTool).

Tą furtkę wykorzystał autor narzędzia XiaoMiTool, który stworzył prostą modyfikację oryginalnego ADB umożliwiającą wykonywanie w Mi-Recovery następujących operacji:

 • wyczyszczenia danych na urządzeniu,
 • instalacji softu właśnie.

Przed użyciem tego narzędzia na komputerze musimy oczywiście mieć paczkę softu, który chcemy zainstalować - tylko Global bądź China. Innych narzędzie nie zainstaluje. Oraz, oczywiście, stockowe recovery od Xiaomi - narzędzie nie działa z TWRP.

Jak użyć tego narzędzia?

 1. Ściągamy je z oficjalnej witryny: http://www.xiaomitool.com/adb.
 2. Rozpakowujemy paczkę.
 3. Uruchamiamy telefon w trybie recovery (kombinacja klawiszy POWER + GŁOŚNOŚĆ+) i wybieramy ostatnią opcję "Connect to MiAssistant".
 4. Na telefonie będziemy mieć taki ekran.
  state_connect_i18n.png
 5. Podpinamy telefon do komputera.
 6. Przeciągamy paczkę z ROMem na ikonę XiaomiADB. Instalacja rozpocznie się automatycznie, jeśli to tylko będzie możliwe*
 7. Jeśli chcemy zainstalować ROM, nazwijmy to, "ręcznie", uruchamiamy wiersz poleceń w katalogu gdzie mamy XiaomiADB i wpisujemy:
  xiaomiadb sideload_miui <filename>

  Instalacja ruszy*

 8. To tyle, po instalacji telefon prawdopodobnie uruchomi się automatycznie - jeśli nie, trzeba długo przytrzymać POWER.

* narzędzie komunikuje się za każdym razem z serwerami MIUI, by sprawdzić, czy takową wersję możemy w ogóle zainstalować. Jeśli nie uda się mu zweryfikować, czy wersja jest prawidłowa, instalacja nie zostanie uruchomiona. Dlatego do działania narzędzia niezbędne jest połączenie z Internetem. 

Generalnie zasada działania tego narzędzia jest podobna do MiPCSuite, tyle że jest ono po angielsku, co ułatwia sprawę (gdyż MiPCSuite jest po chińsku). 

 • Like 3
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...