Jump to content

Note 5 Pro czy.... ??

KFR
 Share

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do przygody z Xiaomi :) i stanąłem przed dylematem... Już byłem nastawiony na Note 5 Pro ale znajomy  polecił mi F1 i mam dylemat. F1 wydaje się dużo lepszy ale też jest ok 500zł droższy, czy dopłacać i czy w ogóle będę widział różnice. Na telefonie nie gram, nie oglądam filmów itp. Szukam telefonu który nie będzie mi się wieszał. Teraz mam Samunga J5(16) i jak mam uruchomione google mapy i w tym czasie ktoś zadzwoni to niczym zobaczę kto dzwoni to słucham dzwonka ok 10-15s, a jak jeszcze mam w tle Yanosika to już czasami nie zdążę odebrać bo rozmówca się rozłączy niczym pojawi mi się kto dzwoni oraz przyciski do odebrania lub odrzucenia połączenia (a dzwonek gra ;) ).

Więc szukam telefonu na którym będę sprawnie mógł jeździć na mapie + rozmawiać, sprawdzać pocztę, internet i aparat. 

Więc pytanie do posiadaczy Note 5 Pro (4/64) i F1 (6/64) czy warto dopłacać tzn czy zauważę tą dopłatę np w jakości zdjęć i szybkości działania.

Kilka pytań:
1. O Note 5 Pro czytałem różne rzeczy np że w okularach przeciwsłonecznych nie zobaczę co jest na ekranie ...  czy to prawda, a jak tak to czy w F1 jest to samo. 
2. 5 Pro potrafi się zawiesić przy obsłudze aparatu..  czy już może ten błąd został wyeliminowany wraz z jakąś aktualizacją?
3. Jaka jest różnica w jakości zdjęć?
4. Może jest jakiś użytkownik, który miał albo ma możliwość pobawić się jednocześnie Note 5 Pro i F1? Jak tak to jaka jest opinia...

Dzięki za odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Bierz F1 bez wahania. Powiadomienia już są w najnowszej aktualizacji. Nie miałem Redmi Note 5 ale Redmi 5 plus w wersji 4/64 GB. Jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli, to nawet nie ma co za bardzo porównywać, bo Pocophone miażdży mój poprzedni model w każdej kwestii prócz super wytrzymałej baterii obecnej w obu smartfonach. Pocophone ma bardzo dobry wyświetlacz, bardzo dobry aparat, odblokowanie twarzą, które działa w każdych warunkach oświetleniowych, mega szybki czytnik linii papilarnych. Do tego bardzo dobra bateria no i najważniejsze, to wydajność na najwyższym poziomie. Jedyne co może razić, to spory notch, brak NFC (to jednak dotyczy również Note 5) i plastikowa tylnia obudowa. Jednak za taką kasę (ok.1300 PLN), to sprzęt bijący wszelką konkurencję. Uważam, że warto dopłacić te kilkaset złotych za Pocophona

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Hmm brak powiadomień to chyba lekkie utrudnienie? W jaki sposób rozwiązana jest sytuacja jak dostaje SMS, wiadomość na Messengerze czy nieodebrane połączenie w F1?

Mi Mix2 ma mniejszą baterie niż note 5 pro i F1 ;)