Skocz do zawartości

Root jest ale go nie ma


DamianLisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zmagam się z nietypowym problemem.

Sprawa wygląda tak, MI8 China, jest TWRP, na globalu Magisk 17.1 chodzi bez zająknięcia. Po wrzuceniu którejś z wersji, tj. xiaomi.eu_multi_MI8_8.10.18_v10-9 lub xiaomi.eu_multi_MI8_V10.0.6.0.OEACNFH_v10-8.1 Magisk się instaluje, wszystkie root checker'y go widzą, tzn twierdzą że root jest.

Problem jest w tym że po zmianie np pliku hosts nie mam prawa zapisu, po mimo że menadżer plików dostaje roota (Magisk wyrzuca powiadomienie o przyznanym grancie), to samo tyczy się usuwania apek systemowych. Dostaje roota, niby usuwa, twierdzi że usunął a po odświeżeniu apka dalej w najlepsze sobie siedzi. A co najlepsze te apki usuwam nie menadżerem plików a inną apką.

O co kaman? Jak wspomniałem na globalu takich przypadłości nie mam. Ratujcie.

Edytowane przez DamianLisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, doinstalowany busybox z pod Magiska jako moduł nie rozwiązał problemu.

Dziwi mnie to zachowanie, ponieważ w zasadzie system jest czysty, nic szczególnego nie mam na nim jeszcze zainstalowanego a zachowuje się tak jakby tego roota nie było.

Update.

Ha, żeby było śmieszniej, busybox'a ze sklepu w ogóle nie mogę zainstalować ponieważ rzyga brakiem dostępu rw do partycji system i cały proces kończy się jako Fail, pomimo że root'a dostaje. Czyli standardowa śpiewka.

Update2.

Ale żeby było jeszcze śmieszniej, adb shell oraz po wykonaniu su oraz whoami pięknie pokazuje root :D.

Nie kumam o co mu chodzi

Edytowane przez DamianLisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi8 EE na versji 17.2 bez problemu mam roota. Z Magisk jest ciekawa sprawa, bo kwestia nadania praw roota aplikacji nie zawsze działa za każdym razem. Czasami trzeba zresetować telefon, czasami trzeba kilka razy uruchamiać ową aplikację by okienko z wyborem przyznania roota się pojawiło, czasami trzeba się uciec do zamknięcia wszystkich procesów od danej aplikacji działających w tle, by po tym ponownie ją uruchomić. Korzystam z Magisk o jakiegoś czasu i na każdym telefonie tak było,  czy to Mi5 Pro, czy Mi8, czy Mi8 EE.

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaudii, no widzisz ja mam za to inne doświadczenia z magiskiem.

W zasadzie nigdy żadnych większych problemów z nim nie było a korzystam z niego już od kilkunastu "telefonów". Z MI8 sprawa na globalu jest oczywista, nawet obecnie wróciłem do niego i po instalacji bez żadnych większych problemów root trybi bez takich zabiegów o których wspominasz. Notabene nigdy nie miałem takich jazd żeby np zamykać wszystkie apki na tej MI8 lub jakimś innym sprzęcie z magiskiem,

Jeśli działało źle/niepoprawnie/nie do końca jakbym chciał reinstalowałem roota,system.W tym przypadku tnę się od paru dni i bez efektu. Myślałem że mój przypadek nie jest odosobniony ale chyba się myliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...