Skocz do zawartości

Redmi Note LTE Fake ?


jacobou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam obawy co do mojego Note'a 4G, aplikacja do sprawdzania oryginalności telefonu informuje, że to fake, druga rzecz to 19k punktów w Antutu, rozdziałka, procek, ram cała specyfikacja wydaje się być poprawna, 10 punktów dotyku ma, wszystkie czujniki niby są i sprawne, jest też mi-recovery i fastboot. Chyba niewielka szansa, żeby to była wina jakiegoś trefnego romu ? Wrzucam kilka scrennów, może nakierują coś z góry dzięki za odpowiedź.. 

 

zapomniałem, na pudełku jest zdrapka z kodem weryfikacyjnym chyba, do wpisania na chaxun.xiaomi.com chyba.. ale nie wiem gdzie go tam wklepać ,a druga sprawa to sprawdzałem starym Antyfakeim jeszcze z przed premiery 4G chyba.. tylko nowa wersja włącza mi się i wyłącza... ale nadal te 19k w antutu tylko :(

post-3730-0-25206200-1414676531_thumb.jp

post-3730-0-86331300-1414676616_thumb.jp

post-3730-0-28514400-1414676630_thumb.pn

post-3730-0-31270300-1414676634_thumb.pn

post-3730-0-61570500-1414676738_thumb.pn

Edytowane przez jacobou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest mi-recovery to oryginał. Z tych screenów to wychodzi, że oryginał. Jednak, żeby wiedzieć na 100% to wgraj antutu i zobacz jaki jest procesor. Powinnien być Qualcomm Snapdragon 400. Co do romu, to masz jakąś zjebaną wersję miui wgraną przez chińczyka.

Tutaj masz rom:

Pamiętaj, że pobierasz Redmi Note Ltew

http://miuipolska.pl/download/miui-v5-stable/

Tutaj masz link jak instaluje się rom:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

Ty wybierasz metodę 2, bo nie masz na pewno aplikacji update. Tylko po instalacji romu robisz  wipe all data, żeby usunąć tego roma od chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz oryginał.

 

Teraz musisz wgrać Miui Polska. W skrócie wygląda to tak:

- ściągasz nowe Miui z linku który Ci podałem.

- wgrywasz ten plik zip na telefon na pamięć wewnętrzną w głównym folderze

- zmieniasz nazwę tego pliku na update.zip (wszystko z małej litery)

- odpalasz Mirecovery

- install update.zip to system

- następnie wchodzisz w wipe & reset i wybierasz wipe all data

- reboot to system

 

Tylko pamiętaj ściągasz rom do REDMI NOTE LTEW

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok dzięki tak zrobię i dam znać jak to wygląda. Dzięki wielkie..

Powinno wszystko pojsc bez problemu. Na przyszlosc to telefon radze sprawdzac po specyfikacji, podroba zawsze bedzie duzo gorsza, najczesciej jest jakis slaby mediatek. Ze zdrapkami to tez nie zawsze jest wszystko na 100% bo np ja kupilem powerbanka ktory mial zdrapke i wszystko bylo ok a byl podrobiony. Tylko co to za problem wyciagnac go z pudelka i wsadzic podrobke a w podrobionym opakowaniu sprzedac oryginal. Co do aplikacji do sprawdznia oryginalbosci to ma ona sens jak jest oryginalne miui wgrane a chinczycy czesto ta swoja wersje wgrywaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kod niby gra, dzięki Accessories 4 You A specyfikacji nie da się jakoś zamaskować/podać innej w skryptach jakichś, czy coś ? Coś czytałem ostatnio.

 

No i d*pa wgrałem rom, wipe zrobiony i nadal 19789 w antutu a niby wszytko gra :( dodatkowo nazwa CPU zmieniła się na Quad-Core ARMv7 Processor (VFPv4 NEON) ale to chyba ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon400 ma 21tys. w Antutu, nie 19. Przynajmniej w moim Note LTE, choc zgadzam się ze to tylko cyferki. Jak wyglądała ta nalepka z kodem? Kod byl w jednej linii czy 5 rządków jeden pod drugim?

Kupiłem ostatnio w Chinach fałszywkę i byłem w punkcie serwisowym Xiaomi, gdzie Chinka mi pokazała jakie są różnice między podróbą, a oryginałem, choć nie wszystko już pamiętam.

Edytowane przez Einiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja na Note LTE na miui v6 mam 17k w antutu i 5k w 3dmarku. Co jest dziwne bo w 3dmarku to tyle co samsung s2 a tam w miare podstawowe gry sie przycinaly a tutaj czy asphalt, modern combat czy dead trigger chodzą na fulla ;) mysle ze te benchmarki na miui sa zanizone i to ostro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wersja LTE jest znacznie wolniejsza od poprzedniego. Wyniki w przedziale 19k-20k są poprawne. Na wydajnym profilu, bo ma standardowym będzie mniej. Do tego gdy złapie parę stopni ciepła wydajność spada jeszcze bardziej. Ale jak podłączy się ładowarkę, to jest dopiero tragedia. Na miui5 ciało wtedy nawet na muzyce. Na 6 lepiej, ale dalej muli. IMHO to sporą wadą tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...