Acid

Podróbka Redmi 1S: Jak rozpoznać podrobiony telefon

Recommended Posts

Postanowiłem napisać ten post (trochę poradnik), ponieważ udało mi się otrzymać od jednego z użytkowników telefon Xiaomi Redmi, który okazał się podróbką. Zapraszam do lektury.
Oby nikomu mój raport się nie przydał do rozpoznania swojej podróbki telefonu Xiaomi :)

Historia

Skontaktował się ze mną użytkownik telefonu Xiaomi Redmi z prośbą o wgranie polskiego systemu.
Telefon został nabyty w Chinach i miał być to model Redmi 1S TD.

Od razu zaświeciła mi się lampka w głowie, ponieważ Redmi 1S w wariancie TD są spotykane tylko w Chinach i jeśli ktoś taki telefonu kupuje to jest duże prawdopodobieństwo, że zrobił to nieświadomie, a co za tym idzie nabył podróbkę.

Telefony w odmianach TD-SCDMA nie działają w europejskich i jakichkolwiek innych sieciach WCDMA.

Taki telefon uruchomiony w Polsce połączy się tylko z sieciami 2G GSM, ponieważ żaden z naszych krajowych operatorów nie nadaje sygnału komórkowego w technice 3G TD-SCDMA.

Niestety kupowanie telefonów w Chinach (w tym Xiaomi) wiąże się z faktem konieczności nabycia odpowiedniego wariantu działającego w naszym kraju. Chiny posiadają kilku głównych operatorów komórkowych, z których np. China Mobile działa na sieci TD-SCDMA (3G i LTE) ale już taka China Unicom posiada sieci WCDMA.

Dlatego też Xiaomi produkuje telefony w dwóch wariantach „sieciowych” np. Redmi 1S/Note WCDMA/TD czy MI3 WCDMA/TD.

Dalszy ciąg na stronie.