Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze wszędzie wyścig szczurów. Szybszy procek, większy numerek w androidzie itp. Itd.

Xiaomi Redmi Note z aktualizacjami MIUI jak dla mnie ma wszystko co smart powinien mieć. Gdyby był na andku 3.0 i działał jak działe teraz byłbym zadowolony. Nie mam więcej do powiedzenia na ten temat.

Ale rozsądek przychodzi z wiekiem

Edytowane przez fawqlec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gdyby był na andku 3.0 i działał jak działe teraz byłbym zadowolony. Nie mam więcej do powiedzenia na ten temat.

Niestety Google nie wspiera już nic poniżej KitKata, a zaraz i tego przestanie. Dla bezpieczeństwa lepiej jest wiec byc "on top" niz zdziwić sie  kiedys swoimi wpisami na tweeterze, albo w korespondencji handlowej :wink:

Edytowane przez acy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie ma dopracowanych urządzeń, są wydania testowe (wyscig szczurów), potem dopiero robione są poprawki, albo okazuej sie, ze lepiej zrobic nowy model, wtedy uzytkownicy zostaja z reka w nocniku.

Od wielu lat widzę na forach dyskusje, co lepsze, a co gorsze. Bawi mnie argument, że część wydaje często aktualizacje. Nikt nei zastanawia się, że to zwykły bugfix. Za "dawnych czasów" najpierw robiło się dobrze, potem usprawniało, a teraz ... mój promotor przerwaca się pewnei w grobie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chce sobie zakupić nowy telefon (ale chce żeby był duży, czyli między 5,5 - 6 cali), i tak właśnie pomyślałem o tym NOTE LTE.
Telefon głównie do internetu i prostych gierek oraz zdjęć (ma niby 13MPix+5MPix, czyli tak samo jak MI3).

 

Czy jeżeli chodzi o płynność działania systemu MIUI i aplikacji (nie chodzi mi tutaj o gry 3D) odbiega ona mocno od MI3W ?
Ktoś porównywał może te dwa telefony, mając je obok siebie ?
Nie zacina się, nie zamula ?

Jakie wyniki macie w Androbench, jeżeli chodzi o pamięci ?
Czy ten telefon ma wymienną baterię ?
Czy przyciski są podświetlane ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chce sobie zakupić nowy telefon (ale chce żeby był duży, czyli między 5,5 - 6 cali), i tak właśnie pomyślałem o tym NOTE LTE.

Telefon głównie do internetu i prostych gierek oraz zdjęć (ma niby 13MPix+5MPix, czyli tak samo jak MI3).

Czy jeżeli chodzi o płynność działania systemu MIUI i aplikacji (nie chodzi mi tutaj o gry 3D) odbiega ona mocno od MI3W ?

Ktoś porównywał może te dwa telefony, mając je obok siebie ?

Nie zacina się, nie zamula ?

Jakie wyniki macie w Androbench, jeżeli chodzi o pamięci ?

Czy ten telefon ma wymienną baterię ?

Czy przyciski są podświetlane ?

Przyciski podświetlane na czerwono, wymienna bateria, system działa bardzo płynnie. Myślę że płynność systemu na poziomie Mi3. AnTuTu około 18k uzyskałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 18k? Na moim lagującym Samsungu GT-N7000 jest ponad 20k, a to dwurdzeniowy procesor i lagi są że hej.

Bo to tylko benchmark, wyniki w AnTuTu nie zawsze przekładają się na realną pracę. Poza tym samsungi mają tak zmodyfikowany system że gdy odpalisz AnTuTu to procek się podkręca czy coś takiego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie krótkie pytanko, jak to się ma np. do Sony Xperii Z ?
Widzę, że cenowo są bardzo zbliżone (jeżeli chodzi o ceny u polskich sprzedawców na allegro m in. reklamujacych siętutaj na forum).

Obydwa telefony się bardzo podobają, i teraz jest dylemat...Xperia Z czy Redmi note LTE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś znalazł miejsce na pytanie... Równie dobrym będzie forum Xperii w dziale Z dyskusja ogólna...

 

tak, zgodzę się, tylko jest mała różnica - Xiaomi, mało kto gdzie indziej zna...

W nie jednym nawet sklepie komórkowym kręcili nosami - co to w ogóle jest - jak nei wierzycie przejdźcie się po sklepach i zapytajcie o telefony Xiaomi.

Tutaj na forum są ludzie którzy mają styczność i z jednym i z drugim. Może jednak ktoś coś doradzi ?

Za wielkiego wyboru raczej nie ma, bo w tej cenie to chyba tylko Xperia Z mogłaby z tym Notem konkurować (poza rozdzielczością i wodoszczelnością).

Mówię tu o nowych egzemplarzach.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie krótkie pytanko, jak to się ma np. do Sony Xperii Z ?

Widzę, że cenowo są bardzo zbliżone (jeżeli chodzi o ceny u polskich sprzedawców na allegro m in. reklamujacych siętutaj na forum).

Obydwa telefony się bardzo podobają, i teraz jest dylemat...Xperia Z czy Redmi note LTE ?

Zetka może być lepsza wydajnościowo :P ale ja tam wolę miui. Gdzie ty znalazłeś nową Z za 600zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego też pisałem, na upartego :)

Co do tego 600zł - też można trafić ale to z zagranicy podejrzewam, czyli tak jak redmi z Chin, (widziałem oferty na allegro). http://allegro.pl/sony-xperia-z-127374?order=m&string=sony+xperia+Z&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-e-0113&department=wszystkie+dzia%C5%82y

Nie chciałbym za bardzo zbaczać z głównego tematu, prosiłbym o ew. odpowiedzi na PRIV - jak ktoś może coś doradzić.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chce sobie zakupić nowy telefon (ale chce żeby był duży, czyli między 5,5 - 6 cali), i tak właśnie pomyślałem o tym NOTE LTE.

Telefon głównie do internetu i prostych gierek oraz zdjęć (ma niby 13MPix+5MPix, czyli tak samo jak MI3).

Czy jeżeli chodzi o płynność działania systemu MIUI i aplikacji (nie chodzi mi tutaj o gry 3D) odbiega ona mocno od MI3W ?

Ktoś porównywał może te dwa telefony, mając je obok siebie ?

Nie zacina się, nie zamula ?

Jakie wyniki macie w Androbench, jeżeli chodzi o pamięci ?

Czy ten telefon ma wymienną baterię ?

Czy przyciski są podświetlane ?

W samej obsłudze systemu wątpię aby była odczuwalna różnica bo note działa płynnie, tak poza tym to pozostałe rzeczy są na korzyść mi3 ma lepszy aparat, szybszy procesor co generuje np. lepszą pracę aparatu w trybie HDR. MI3 też jest lepiej wykonany a dla kobiet często podstawowe kryterium to wygląd telefonu

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z note miband wspólpracuje?

 

i drugie pytanie, które miui pobrać z oficjalnej strony http://en.miui.com/download-218.html#342bo są 2 wersje 4G i 4G Global. A w 4G coś czego nie rozumiem, czyli że wersja stable(V6.2.2.0) ma nowszą wersje niż dev(5.1.16) XD

Edytowane przez kaju666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z note miband wspólpracuje?

i drugie pytanie, które miui pobrać z oficjalnej strony http://en.miui.com/download-218.html#342bo są 2 wersje 4G i 4G Global. A w 4G coś czego nie rozumiem, czyli że wersja stable(V6.2.2.0) ma nowszą wersje niż dev(5.1.16) XD

Miui pobrać z miuipolska :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia nawet nie ma startu do szkła- używałem zawsze folii i to dobrej (bo chytry 2 razy traci) dopóki nie założyłem na swojego MI3 szkła.

Teraz folio bye bye :D

A do kaju666 skoro nie używasz systemu po polsku to po jaką cholerę piszesz na polskim forum? Nie wygodniej ci będzie na innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...