Wasuh

Róźnica wskazań dystansu GPS vs krokomierz

Recommended Posts

Witam,

posiadam od niedawna zegarek Amazfit Bip.

Problem dotyczy pomiarów: wybieram spacer, wszystko ładnie startuje i po ostatnich dwóch spacerach dostałem takie ładne dane:

1. Dystans GPS = 7,25km, czas 1:48:24, prędkość 4.02km/h, spalone kalorie 263, częstotliwość kroków 33/min, krok 77cm, całkowita liczba kroków - co dało tylko 3,2 km na podstawie kroków

2. Dystans GPS = 9,41km, czas 2:04:55, prędkość 4,52km/h, spalone kalorie 350, częstotliwość kroków 50/min, krok 79cm, całkowita liczba kroków 6195 -  co dało tylko niecałe 5km na podstawie kroków.

do tego oprogramowanie zegarka na tarczy pokazuje spalone kalorie na podstawie kroków, a nie na podstawie tego co było w aktywności (?) czyli zaniża w moim przypadku ok 2razy

Wiem, że dystans GPS jest poprawny ale dziwi mnie, że oprogramowanie nie koryguje wskazań wg kroków na podstawie GPS tylko 100% wierzy krokom.

Podsumowanie:

- na tarczy nie ma dystansu GPS z aktywności spacer i spalonych kalorii, tylko pomiar z krokomierza (zaniżony ok 2 razy)

- pomiar GPS jest poprawy

- wszystko może być wynikiem za małego ruchu ręką z zegarkiem, ale bez przesady - oprogramowanie powinno sobie to samo skalibrować.

Ktoś z Was ma może podobny problem ?

Nie mam z tym problemu. Ważne żeby poprawnie wpisać swoje dane, wzrost, płeć. Kiedy biegam pomiar GPS jest trochę większy niż z krokomierza ale jest to związane z dłuższym krokiem niż jakbym spacerował. Kiedy spaceruje GPS i krokomierz prawie się pokrywają.

Po każdym treningu biegowym zegarek pokazuje mi uśrednioną długość kroku odbytego treningu.

Jest różna w zależności od tempa z jakim biegam.

dystans / ilość kroków = długość średnia kroku.

Obliczanie dystansu na podstawie założonej przez siebie długości kroku jest totalnie przybliżone i ma charakter poglądowy. GPS podaje już za to całkiem dokładne wyniki.

U mnie jak na razie dziwnie przelicza długość kroku po spacerze

1) 1370m, 1707 kroków, długość kroku...108cm

2) 1150m, 1416 kroków, długość kroku... 102cm

W obu przypadkach podzielenie odległości przez liczbę kroków daje ok 80-81cm co jest ok bo mniej więcej taki krok mam podczas chodzenia. Nie wiem skąd te długości ponad 100cm się biorą.