Wasuh

Róźnica wskazań dystansu GPS vs krokomierz

Recommended Posts

Witam,

posiadam od niedawna zegarek Amazfit Bip.

Problem dotyczy pomiarów: wybieram spacer, wszystko ładnie startuje i po ostatnich dwóch spacerach dostałem takie ładne dane:

1. Dystans GPS = 7,25km, czas 1:48:24, prędkość 4.02km/h, spalone kalorie 263, częstotliwość kroków 33/min, krok 77cm, całkowita liczba kroków - co dało tylko 3,2 km na podstawie kroków

2. Dystans GPS = 9,41km, czas 2:04:55, prędkość 4,52km/h, spalone kalorie 350, częstotliwość kroków 50/min, krok 79cm, całkowita liczba kroków 6195 -  co dało tylko niecałe 5km na podstawie kroków.

do tego oprogramowanie zegarka na tarczy pokazuje spalone kalorie na podstawie kroków, a nie na podstawie tego co było w aktywności (?) czyli zaniża w moim przypadku ok 2razy

Wiem, że dystans GPS jest poprawny ale dziwi mnie, że oprogramowanie nie koryguje wskazań wg kroków na podstawie GPS tylko 100% wierzy krokom.

Podsumowanie:

- na tarczy nie ma dystansu GPS z aktywności spacer i spalonych kalorii, tylko pomiar z krokomierza (zaniżony ok 2 razy)

- pomiar GPS jest poprawy

- wszystko może być wynikiem za małego ruchu ręką z zegarkiem, ale bez przesady - oprogramowanie powinno sobie to samo skalibrować.

Ktoś z Was ma może podobny problem ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam z tym problemu. Ważne żeby poprawnie wpisać swoje dane, wzrost, płeć. Kiedy biegam pomiar GPS jest trochę większy niż z krokomierza ale jest to związane z dłuższym krokiem niż jakbym spacerował. Kiedy spaceruje GPS i krokomierz prawie się pokrywają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po każdym treningu biegowym zegarek pokazuje mi uśrednioną długość kroku odbytego treningu.

Jest różna w zależności od tempa z jakim biegam.

dystans / ilość kroków = długość średnia kroku.

Obliczanie dystansu na podstawie założonej przez siebie długości kroku jest totalnie przybliżone i ma charakter poglądowy. GPS podaje już za to całkiem dokładne wyniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie jak na razie dziwnie przelicza długość kroku po spacerze

1) 1370m, 1707 kroków, długość kroku...108cm

2) 1150m, 1416 kroków, długość kroku... 102cm

W obu przypadkach podzielenie odległości przez liczbę kroków daje ok 80-81cm co jest ok bo mniej więcej taki krok mam podczas chodzenia. Nie wiem skąd te długości ponad 100cm się biorą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now