Skocz do zawartości

Intensywność świecenia diody powiadomień.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie proszę jak u was wygląda widoczność (intensywność świecenia) diody powiadomień w Redmi Note 5? Po ciemku ją widać podczas ładowania ale w ciągu dnia jak podłączyłem fona do ładowarki w samochodzie to mimo że stałem w cieniu dioda niby świeci ale bardzo kiepsko ją widać. Mialem kilka dni temu przez jeden dzień Redmi 5 i tam dioda świeci bardzo porządnie. Zastanawiam się czy tylko w moim egzemplarzu tak jest czy też może ten model "tak ma"?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak sama. Dioda niestety jest śmieszna... jeden kolor i praktycznie nie widoczna. W ciągu dnia w słońcu nie ma szans, żeby ją zobaczyć. Nawet w mieszkaniu w ciągi dnia trzeba się mocno przyjrzeć w telefon żeby ją zobaczyć. 

W moim poprzednim tel (Redmi 3s) dioda była zdecydowanie lepsza (kolory, intensywnie świeciła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda jest kiepska, bardzo słaba. Szkoda, że programiści nie wpadli na pomysł, i do powiadomień nie wykorzystali diody przedniego aparatu. Chyba, że jest jakiś "domowy" sposób na wykorzystanie jej do tego. Przynajmniej byłaby widoczna.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda jest kiepska, bardzo słaba. Szkoda, że programiści nie wpadli na pomysł, i do powiadomień nie wykorzystali diody przedniego aparatu. Chyba, że jest jakiś "domowy" sposób na wykorzystanie jej do tego. Przynajmniej byłaby widoczna.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Myślę że bez roota i jakiś modyfikacji w systemie to się nie uda

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem winowajcę default_smile.png xiaomi zastosowało folię przyciemniającą dla czujników (pewnie ze, względów estetycznych, aby nie było ich widać), dla przedniej lampy no i niestety dla diody, stąd taki efekt. Po zmianie LCD który nie miał tych folii dioda powiadomień świeci mi wyraźnie i mocno. Zdjęcie poniżej, idąc od góry w dół otwory: na diodę, lampę selfie, czujniki i bez folii dla aparatu. Widać różnicę.

2ceff262c196ed66d66ae932a202ae10.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez fake4r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę default_smile.png xiaomi zastosowało folię przyciemniającą dla czujników (pewnie ze, względów estetycznych, aby nie było ich widać), dla przedniej lampy no i niestety dla diody, stąd taki efekt. Po zmianie LCD który nie miał tych folii dioda powiadomień świeci mi wyraźnie i mocno. Zdjęcie później, idąc od góry w dół otwory: na diodę, lampę selfie, czujniki i bez folii dla aparatu. Widać różnicę.
2ceff262c196ed66d66ae932a202ae10.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Dobrze że znamy przyczynę. Mimo wszystko nie będę z tego powodu rozmontowywał telefonu

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...