Jump to content

Zbity wyświetlacz i artefakty

Derkej
 Share

Recommended Posts

Witam, od 10 msc-y jestem posiadaczem Redmi 4A (z obudową ochronną) który zakupiłem w Polsce, do tej pory byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety jakiś msc temu telefon tragicznie upadł z jakiegoś metra albo i więcej i to na środek dwóch kafelków, z których jeden był nieco wyżej od drugiego. Pajęczyna zbicia rozeszła się od jednego punktu prawie na cały wyświetlacz. Mimo pęknięcia wszystko działało sprawnie jak do tej pory, ale. Dzisiaj pierwsze 4 godziny w pracy wszystko w porządku, a jak wróciłem po przerwie i chciałem wyświetlić godzinę, pojawiły się artefakty. Nawet nie wiem czy to się jeszcze zalicza pod artefakty bo są mega duże, wygląda to tak jakby były rozciągnięte na części pęknięcia (fragment ekranu jest czarny z kilkoma kolorowymi paskami) a do tego cały ekran dostaje jakiejś padaczki, wszystko jakby w paskach, miga i ucieka w dół lub na boki. Uciekający ekran wraca do pewnego stopnia na swoje miejsce, kiedy przycisnę fragment z czarnym ekranem, ale migotanie nie ustaje. Wszystkie funkcje dotyku i dźwięku są aktywne, mimo że ekran lata jak szalony to aplikacje i wyłączenie telefonu reaguje w tych miejscach, gdzie znajdować się powinny. Jestem totalnym laikiem w temacie ale zastanawiam się, czy może to być spowodowane w jakiś sposób odklejeniem wyświetlacza/taśmy? Było dzisiaj naprawdę gorąco, może coś puściło w środku?
Czy może to jednak coś jeszcze poważniejszego, uszkodzona matryca? Ale jeśli tak, to czy to normalne że dopiero teraz po miesiącu zareagowała? Od tej pory telefon nie spadł nawet na 5 centymetrów...

Proszę o pomoc, czy sytuacja jest jeszcze do uratowania, wystarczy wymienić wyświetlacz albo sprawdzić czy wszystko jest dobrze podpięte w środku czy będzie konieczna wymiana matrycy? Ile to może kosztować, wiecie za telefon dałem 475 złotych i mimo że krótko się nim nacieszyłem to po przekroczeniu pewnej granicy pieniężnej już chyba lepiej będzie kupić nowy.

Edit: proszę o przeniesienie do właściwego działu, ponieważ go pomyliłem

Edited by Derkej
niewłaściwy dział