Jump to content

Telefon gubi kartę sim


aseroth
 Share

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu mam następujący problem. Note 3 SE po ponownym uruchomieniu po 5 minutach wyłącza 2 sim, w ustawieniach Karty SIM i sieci komórkowe, nie pokazują się ustawienia ani możliwość włączenia drugiej karty. Czy ktoś miał/ma podobny problem i czy sobie z nim poradził?

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak, zapoznałem się z tym tematem, posiadam następującą wersję MIUI 8: 8.5.3.0 STABLE. Z kolei nurtuje mnie następująca rzecz, wyłączana karta  SIM2 jest z PLAY, wcześniej ten numer był w PLUS ale przeniosłem. Po zainstalowaniu MIUI chce zweryfikować kartę SIM, na początku to olewałem, z kolei teraz tego nie mogę za bardzo zrobić bo co chwilę wyłącza tą kartę. Czy zaistniały problem może wynikać z niezweryfikowania karty SIM?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witajcie.

Podobnych tematów było sporo już, ale żadne rozwiązanie mi nie pomogło.

Otóż, mój telefon nie widzi drugiej karty SIM. Jak włożyłem kartę do innego telefonu, karta była widoczna ( w innym telefonie), potem wsadziłem ją do mnie i też ożyło.Po dwóch dniach rozładowała się bat. i znów nie widziało drugiej karty. Powtórne wsadzenie karty do innego tel.nie pomaga. Xiaomi nie widzi karty.

Muszę też dodac,że określenie "nie widzi" jest trochę na wyrost bo karta jest widoczna w sensie pokazuje się na pasku u góry zasięg sieci, ale jednocześnie mam info "Brak Sieci".

Do tej pory próbowałem: zmienić język na angielski; wyłączyłem Mi Konto( swoją drogą było ono zarejestrowane na stary numer którego już nie mam-moze to jest powód), powylanczalem Chmury i inne cuda, soft najnowszy. zaktualizowany 9.2.3.0 Stabilizatora. Karta dalej "Brak Sieci". Żadnych cudów nie mam poustawianych: internet na 1sim( tym widocznym), Sim1 jest dla mnie karta główna sim2 ma być " na dorzutke" jako pre peid.

Dodam, że zgodnie z tym co znalazłem w necie, karta SIM została zmodyfikowana tj. został wyciągnięty sam Chip i naklejony na kartę Sd( żeby nie tracić karty sd). Myślałem na poczatku,że może uszkodziłem Chipa ale w Honor 5C śmiga normalnie na dwóch simach więc chip uszkodzony nie jest.

Jakieś podpowiedzi, co jeszcze mogę zrobić?Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Edited by dart
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam.

Mam taki dziwny problem, że telefon po jakimś czasie gubi kartę sim, jedyną kartę sim, która jest w telefonie. W drugim slocie jest karta pamięci. Jest to karta z Simplusa. Kiedy przełożyłam kartę do innego telefonu, tamten nie zgubił jej ani razu przez miesiąc. Natomiast RN3 dostał kartę z Nju i też nie wyłączył tej karty ani razu. I teraz nie wiem co może być przyczyną, uszkodzony telefon czy karta? Telefon nie jest nowy, ma rok, i przez ok. 8 miesięcy nie było problemu. Aktualizacja systemu nic nie zmieniła, ani na lepsze, ani na gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobnie, tzn widział kartę sim ale telefon cały czas szukał sieci lte, miałem domyślnie lte

Musiałem wykasowac punkty dostępu j dodać ponownie, a wcześniej zmienić wybór sieci z auto na lte, i powrotnie na auto

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...