Skocz do zawartości

MIUIPolska v6 dla MI2 (alfa) - 4.9.11


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

MIUIPolska MIUI 6 dla MI2/MI2S na Android 4.4

 

 

Długo wyczekiwana aktualizacja dla MI2 do Androida 4.4 wraz z MIUI 6.

Proszę zapoznać się uważnie z całym tematem.

 

 

  • Prezentowany rom MIUIPolska jest obecnie podglądem, wersją alfa MIUI 6.
  • Zbudowany na wycieku wersji 4.9.11 od Xiaomi (rom specjalnie w wersji xhdpi dla MI2)
  • MIUI na Androidzie 4.4.4
  • Testowany na MI2
  • Rom o statusie "jest jaki jest" z akceptacją wad i zalet systemu

Od MIUIPolska:

  • Nowa bootanimacja MIUIPolska dla MIUI 6
  • Klawiatura Xperia w motywie MIUI 6 flat + zwykła Google
  • Viper FX
  • Czcionka Roboto 4.4 (z MI4)
  • Poprawki wielkości czcionek z dostosowaniem do xhdpi
  • Poprawka nagrywania rozmów
  • Więcej stopni regulacji głośności

c3889016379bf9a11d8a03f548b60136.jpgcbe1d3ed0c54ceaf572f7b8d648c9207.jpgb3f58828f33c35c6736fb92eb7ab2679.jpg40f661e37583a7427db259239e976e1b.jpg

Instalacja:

  • Rom do instalacji tylko i wyłącznie przez CWM do pobrania z tego tematu: CWM Recovery 6.0.5.0 .
  • Wymagany full wipe (factory reset w CWM)

Co nie działa i czego brakuje:

  • W romie zawarta jest kamera z MIUI v5 (tymczasowo)
  • Czcionki w niektórych miejscach mogą być małe
  • Większe użycie baterii niż w MIUI v5
  • Nie działa lokalizacja po Wi-Fi/3G w Pogodzie, kompasie i internecie. Nie udało mi się naprawić tego sposobem z MI4.
  • Zalecam zwiększenie rozmiaru czcionki na Duży - póki nie dostosuję lepszych wymiarów.

Warunki korzystania z romu:

  • Rom jest na chwilę obecną podglądem tego co może być w wersji beta pod koniec września. Nie jest do końca postanowione jaka wersja Androida pozostanie w MIUI 6. Wszystko wskazuje, że 4.4.4. Dlatego nie ma sensu poruszać tych kwestii w tym temacie.
  • Proszę nie raportować braku funkcji lub nie działania jakichś specjalnych funkcji typu szyfrowanie IPsec czy podobne. Na to przyjdzie czas.
  • Nie pytamy się jak zainstalować rom, czy wymagany jest wipe. Wszystko jest podane powyżej, a posty będą kasowane by nie robić bałaganu.
  • Nie poruszamy tematów wad i zalet MIUI 6! Od tego jest inny temat.

Jak wrócić do MIUI v5?

  • Jeśli interesujesz się tym tematem to powinieneś to już wiedzieć.

Odpowiedzialność :)
Nie odpowiadam za bootloopy wynikające z instalacji modów, wybuchy baterii, przegrzewanie czy spóźnienie się do pracy bo budzik nie zadzwonił. Testujesz rom na własne ryzyko.

Aktualizacje (data kompilacji romu: 11/09/2014):

dodana aplikacja Aparatu MIUI 6
poprawa czcionek w Poczcie, SMS, Przeglądarce
polepszone nagrywanie rozmów

Pobieranie:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja od chwili już na tej alfie, póki co mam tylko problem z autoryzacja konta xiaomi:P

http://miuipolska.pl/forum/topic/2882-autoryzacja-dodawanie-tokena/?hl=autoryzacja

Nie wszystkie podstrony jestem w stanie tłumaczyć translatorem a po pkt.2 juz sie to chyba lekko zmieniło i nie wiem co kliknąć :P

Ale sam rom na razie dobrze się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Widzę, że nie jest to aktualizacja, bo sypie błąd przy próbie instalacji przez Aktualizacje. Czyli nie da się tego zainstalować przez Aktualizacje. Czy w wypadku instalacji przez CWM trzeba robić wipe + wipe cache? Czy można po prostu zainstalować .zipa bez wipe'owania i zatrzymać dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja:
  • Rom do instalacji tylko i wyłącznie przez CWM do pobrania z tego tematu: CWM Recovery 6.0.5.0 .
  • Wymagany full wipe (factory reset w CWM)

Co nie działa i czego brakuje:

  • W romie zawarta jest kamera z MIUI v5 (tymczasowo)
  • Czcionki w niektórych miejscach mogą być małe
  • Większe użycie baterii niż w MIUI v5
  • Nie działa lokalizacja po Wi-Fi/3G w Pogodzie, kompasie i internecie. Nie udało mi się naprawić tego sposobem z MI4.
  • Zalecam zwiększenie rozmiaru czcionki na Duży - póki nie dostosuję lepszych wymiarów.

Warunki korzystania z romu:

  • Rom jest na chwilę obecną podglądem tego co może być w wersji beta pod koniec września. Nie jest do końca postanowione jaka wersja Androida pozostanie w MIUI 6. Wszystko wskazuje, że 4.4.4. Dlatego nie ma sensu poruszać tych kwestii w tym temacie.
  • Proszę nie raportować braku funkcji lub nie działania jakichś specjalnych funkcji typu szyfrowanie IPsec czy podobne. Na to przyjdzie czas.
  • Nie pytamy się jak zainstalować rom, czy wymagany jest wipe. Wszystko jest podane powyżej, a posty będą kasowane by nie robić bałaganu.
  • Nie poruszamy tematów wad i zalet MIUI 6! Od tego jest inny temat.

Jak wrócić do MIUI v5?

  • Jeśli interesujesz się tym tematem to powinieneś to już wiedzieć.

Wiem jak ZAINSTALOWAĆ (oczywiście, że wtedy wymagany jest wipe), wiem jak wrócić do MIUIv5,  Nie poruszam kwestii związanych z INSTALACJĄ ROMu, nie poruszam tematu wad i zalet MIUI 6, nie raportuję błędów ani brakujących funkcji.

Więc, proszę bez agresywnych, bezpodstawnych tekstów, bo ja akurat czytać umiem.

 

Jest to normalna aktualizacja. Tylko przez CWM.

 

^ W dowód. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM bardzo fajny. Zmiany nie sa ogromne ale zauwazalne. Telefon wyglada bardzo fajnie, szczegolnie czcionki na pasku powiadomien! Aplikacja pogody rewelacyjna, natomiast nowa apka kompasu nie do konca do mnie trafia. Jesli chodzi o minusy to jest tu ich pare. Na poczatku korzystania z romu nie moglem polaczyc sie z siecia wifi, po ponownym wgraniu romu problem zniknal. W apce kompasu nie moge skalibrowac wysokosci :/ tak samo aplikacja pogody nie wykrywala mojego polozenia, musialem wpisac lokacje recznie. Widget muzyki zglasza fc apki muzyki po probie klikniecia... Z romu korzystam dopiero od wczoraj, ale obawiam sie ze bateria tez gorzej trzyma od Miui v5 ale to jeszcze sprawdze. Najgorsze jednak dla mnie bylo to ze przyciski nie dzialaja juz tak jak na jelly bean :( ciezko bylo sie przyzwyczaic do tego ale powoli juz zalapuje. Nie moglem nawet tapety zmienic bo nie wiedzialem jak, na szczescie troche pokombinowalem i wiem ze zeby wejsc w opcje lunchera trzeba uszczypnac ekran. Ogolnie rom polecam, zawsze to jakis powiew swiezosci, nie ogromny ale na plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM bardzo fajny. Zmiany nie sa ogromne ale zauwazalne. Telefon wyglada bardzo fajnie, szczegolnie czcionki na pasku powiadomien! Aplikacja pogody rewelacyjna, natomiast nowa apka kompasu nie do konca do mnie trafia. Jesli chodzi o minusy to jest tu ich pare. Na poczatku korzystania z romu nie moglem polaczyc sie z siecia wifi, po ponownym wgraniu romu problem zniknal. W apce kompasu nie moge skalibrowac wysokosci :/ tak samo aplikacja pogody nie wykrywala mojego polozenia, musialem wpisac lokacje recznie. Widget muzyki zglasza fc apki muzyki po probie klikniecia... Z romu korzystam dopiero od wczoraj, ale obawiam sie ze bateria tez gorzej trzyma od Miui v5 ale to jeszcze sprawdze. Najgorsze jednak dla mnie bylo to ze przyciski nie dzialaja juz tak jak na jelly bean :( ciezko bylo sie przyzwyczaic do tego ale powoli juz zalapuje. Nie moglem nawet tapety zmienic bo nie wiedzialem jak, na szczescie troche pokombinowalem i wiem ze zeby wejsc w opcje lunchera trzeba uszczypnac ekran. Ogolnie rom polecam, zawsze to jakis powiew swiezosci, nie ogromny ale na plus!

Lokalizacja po 3G/Wifi jest mi znana i nawet napisałem o tym w poście. Nie udało mi się jej jeszcze naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście napisałeś, słabo u mnie z pamięcią...

Co do romu to chciałem podziękować za twoją prace. Na prawdę cieszy ze ktoś jeszcze robi coś dla kogoś nie myśląc o zyskach

 Po dalszym testowaniu musze stwierdzić że aplikacja firewall nie spełnia swojego zadania na Miui v5 działała idealnie a teraz nie blokuje połączeń i cały czas mnie męczą dziwne numery. Zauważyłem ze numer zapisany jest bez prefiksu, a ręcznie nie da się dodać znaku + może to dlatego? 

Jeszcze raz dzięki za Rom! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie pewien problem na tej wersji MIUI. Mianowicie często gubi zasięg na około minute. Przy MIUI v5 coś takiego się nie zdarzało. No i bateria. Zżerana jest zdecydowanie szybciej. Ale ogólnie rom pierwsza klasa. Dzięki wielkie za kawał dobrej roboty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zmienia ale to niepotrzebne. Z tymi gappsami to mit. Ludzie nie ogarniają tematu i potem idzie w internet fama, że trzeba powiększać partycje. No jak ktoś właduje 60MB gapps to tak. 

Ja mam ok 25MB więc z samym polskim MI2 ma ponad 40MB wolnego na system. A na pewno jeszcze można coś tam zoptymalizować. Google dużo zmieniło w gapps. Teraz tylko kilka libów i GMS core jest na /system. Reszta jest do pobrania z Google Play albo zawarta w GMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...