Skocz do zawartości

Nagły spadek wydajności telefonu


GKSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety nigdzie nie doszukałem się kogoś, kto miałby podobny problem ze swoim 4x. Spróbuję tutaj.

Od ok 3 tygodni z moim 4x stał się istny dramat. Zauważyłem nagły spadek wydajności systemu, aplikacji - na większość akcji  jak np. otworzenie dialera lub okna wiadomości, muszę czekać ~10 sek (w tym czasie wyświetlony blank screen). Pomyślałem, że pewnie przesadziłem z zainstalowanymi apkami (chociaż nie bylo ich zbyt wiele), więc odinstalowałem wszystko, wyczyściłem cache i bez zmian. Wipe all data - także nie pomogło, ba nawet już na etapie setupowania ustawień telefonu, zaliczał on zwiechy.
Następny krok  - aktualizacja MIUI do 9.5.4.0(NAMMIFA) global + ponowny wipe - bez zmian. Już powoli tracę cierpliwość. Jak na początku byłem zachwycony szybkością działania systemu, tak teraz jestem zalamany.
Telefon na krótką chwilkę wraca do swojej dawnej szybkości, po wyczszczeniu pamięci podręcznej - ale to dosłownie trwa minuty. Wystarczy odpalenie 1 apki - nawet tej systemowej i horror wraca.

 

Macie jakieś pomysły co to może być ? Co ważne, problem nie pojawił się po aktualizacji MIUI, bo póki działał zadowalająco nie miałem potrzeby go updejtować

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Telefon był na gwarancji więc został wysłany do serwisu. Finał był taki, że zostały zwrócone mi pieniądze za telefon. Niestety nie dowiedziałem się jaka była usterka. Ogólnie obsługa gwarancyjna sklepu internetowego na litere P nie ma nic wspólnego z 'pro', a uzyskanie od nich jakichkolwiek informacji graniczy z cudem.

Swoją drogą mieliście też przygody z obsługą gwarancyjna swoich Xiaomi zakupionych u polskich dystrybutorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...