Skocz do zawartości

[SOLVED] Invalid IMEI - SIM2


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił się chyba gdy wrzuciłem CUSTOM ROM "czystego" andka na słuchawkę. Teraz gdy przywróciłem ROM MIUI z backup'u po CWM mam problem z połączeniami/sms'ami. Wykryłem że może to być przyczyna błędnego imei, no i faktycznie po wklepaniu *#06# wyskakuje monit o błędnym IMEI.

 

Da się to naprawić?

 

Invalid IMEI tylko na drugim Slocie SIM, wszystko inne działa ok. Jak wifi, bt

 

 

----------------

 

 

Rozwiązanie mojego problemu pochodzi stąd:

 

 

 

[Tools, Tips & Tutorials] [MIUI DEVICE TEAM] MI3 WDCMA & REDMI 1S IMEI UNBRICK (Fix Invalid IMEI)

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instrukcja jest w dziale z Ryżem1. Mnie tez się przytrafiła taka rzecz (wywaliło oba) przy zabawie romami, ale wgranie specjalnie przygotowanej starej wersji  romu naprawia imei.

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się uzyskać dostęp do NV w trybie READ, można bez problemu zrobić backup w do pliku .qcn... jednak wciąż poszukuję narzędzia które pomoże mi nadpisać informacje... 

 

 

Ja potwierdzam, ja tam mam, ale z drugiej karty SIM też mogę normalnie wykonywać połączenia i wysyłać SMSy.

 

miałem w ręce drugiego redmi  1s, w normalnie sprawnym telefonie na drugim slocie sim bezproblemu powinno pokazać imei jak wpiszesz *#06#, czy jak wejdziesz do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Status telefonu -> Status SIM -> powinieneś mieć tylko jedną pozycje o imei.. a u mnie jest rozdział sim 1 i sim 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...