Skocz do zawartości

Redmi 5 Plus system drenuje baterię


rafek_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zakupiłem redmi 5 plus 4/64. Po wyjęciu z pudełka odrazu zaktualizowałem miui do wersji 9.5.3 Dzisiaj zauważyłem że system android jest na pierwszym miejscu w drenowaniu baterii i faktucznie bateria szybko sieę drenuje (jak na 4000 mah). Obecnie przy 75% baterii mam sot ok 1.5 h, tel odłączony od ładowarki o 7:30 rano. Czy system się ustabilizuje czy miszę robic hard reset? Pozdrawiam4ddca26fdcbb8aeca13107c9c7ca8d1e.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem redmi 5 plus 4/64. Po wyjęciu z pudełka odrazu zaktualizowałem miui do wersji 9.5.3 Dzisiaj zauważyłem że system android jest na pierwszym miejscu w drenowaniu baterii i faktucznie bateria szybko sieę drenuje (jak na 4000 mah). Obecnie przy 75% baterii mam sot ok 1.5 h, tel odłączony od ładowarki o 7:30 rano. Czy system się ustabilizuje czy miszę robic hard reset? Pozdrawiam4ddca26fdcbb8aeca13107c9c7ca8d1e.jpg
 
Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 
 

Myślę, że jak każdy nowy telefon potrzebuje czasu na ustabilizowanie pracy. Może być też tak że w tle masz kilka aplikacji które pobierają dużo energii. Proponuję poczekać kilka dni, parę razy naładować akumulator oraz popatrzeć na ustawienia np. ekranu, uruchomione aplikację, włączyć oszczędzanie energii itp. Jest to świeży telefon i pewnie soft wymaga optymalizacji (wady wieku "dziecięcego").
Użytkuje ten model od miesiąca w wersji 3/32. Ostatnia aktualizacja znacznie poprawiła wydajność, telefon nie łapie już lagów tak często jak wcześniej.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym warto zrobić przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


Własnie poczekam jeszcze z tydzień czasu bo telefon swieży i zobacze co sie bedzie dzialo i potem ewentualnie zrobię factory reset

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nawyk, że po każdej aktualizacji przywracam do stanu fabrycznego. W chmurze Xiaomi można wcześniej zapisać ustawienia telefonu sieci WiFi, kontakty itp a to bardzo przyspiesza później konfigurację

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nawyk, że po każdej aktualizacji przywracam do stanu fabrycznego. W chmurze Xiaomi można wcześniej zapisać ustawienia telefonu sieci WiFi, kontakty itp a to bardzo przyspiesza później konfigurację

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


I po przywróceniu do ustawień fabrycznych nie masz systemu Android na pierwszym miejscu?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracałbym na to uwagi. System android obecnie jest "używany" przez wiele aplikacji - ich procesów. Zamiast pokazać np. FB, to system android odpowiada za jego synchronizację. Dlatego o ile FB nie zoatanie bezpośrednio wykazany w zuzyciu, to sam SystemAndroid jest.
Na ta pozycję w ogóle nie ma co zwracać uwagi.
Raczej sugerowałbym się całkowitym sotem lub ogólnym czasem pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...