Skocz do zawartości

GPS na ciągłym ładowaniu poziom nałądowania baterii i tak spada.


Pete67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Generalnie telefon jest OK 

nie mniej  do szału doprowadził mnie  w ciągu ostatniich kilkunastu dni w  podróży samochodem po europie :/

Otóż:

Telefon podpięty oryginalnym kablem na gnieździe zapalniczki - przez przejścikę zap/USB gdzie na wyjściu USB  jest 1.2A!

Telefon pracuje jako GPS i poziom naładowania baterii spada :(

no po prostu ze 100 procent do zera w 6 godzin.

I teraz wyobraźcie sobię co siędzieje jak do samochodu wsiadam z 30% baterii i mam je chać znowu 500km...

wszystko co mogłem powyłączałem, a i tak ładowanie tylko PRZEDŁUŻA działąnie telefonu z 3-4 godzin na powiedzmy 6 czy troszkę więcej.

 

Nie wiem co z tym fantem zrobić.

Telefon przeszedł weryfikację IMEI i SN.

EKran jest poprawny . czujniki wsdzystkie któe powinny być,  benczmarki wykazują poprawną wydajność

jest MIUI POLSKA - więc tel jest oryginalny.

Opisana cecha dyskwalifikuje kompletnie u mnie ten fon :(

miałem ostatnio lenovo  a850 i elefon podczas pracy gps na zapalniczce się ŁADOWAŁ!

wolniej ale jednak.

Tutaj telefon się nie ładuje, na oryginalnej ładowarce 230V od 10% do 100% jest to kwestia chyba 3 godzin o ile pamiętam.

Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

I jeszcze coś....  w innym wątku dotyczącym FAKE RMN pro znalazłem info że jest program weryfikujący orygilnalnosć XIAOMI

nie po imej wklepanym z pudełka i numerze ale program instalowany na fonie któy sprawdza.

mogę prosiuć o namiar?

nie znalazłem tego.

Pozdrawiam

PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany.....

czyli pobór prądu jest tak duży????

przez zasilanie po USB nie wystarcza do pracy systemu z pełnym obciążeniem?

 

 

w samochodzie tel podpięty i bez GPS ładuje się w  3 godziny

nawigacja z 100% zdziera baterię  do zera w 3 godziny ( nie podłączony)

czyli suma 6 godzin... więc raczej nie problem z prądem ładowania :( bo w 3 godziny powinno wskoczyć powyżej 3Ah w bateryjkę jeśli to prąd USB byłby wąskim gardłem.

 

pewnie zmierzę prąd jak wrócę do domku

 

Powerbank - goły czy może zbuforować zasilanie powerbankiem....

zdarza mi się siedzieć za kółkiem 10 godzin :(

a przed i po i w trakcie jakieś rozmowy....

więc powerbank raczej nie pomoże.

wyłaczyć GPS  pewnie przyjdzie na części odcinków...

 

 

 

I jeszcze uwaga odnośnie fixowania GPS.

bez wifi i stacji bazowych lipa. czasem 3 minuty czasem 10

czasem wystarczy wyłączyć GPS i włączyć a czipset szuka na nowo przez minutę trzy satelit...

 

chyba jednak musze zostawić MTK :(

Edytowane przez Pete67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam już note, ale co jak co ale gps działał tam najlepiej ze wszystkich telefonów jakie miałem, a miałem i z polskiej dystrybucji jak i kilka marek z chin.

z moich obserwacji - jedna z najlepszych nawigacji to google, ma także opcję że jak masz długie odcinki proste to się wyłącza i załącza się jak masz skręcić.

Jechałem z tak ustawioną nawigacją przez całą Polskę i po 8h jazdy miałem ok 50% baterii i było jeszcze kilka rozmów.

Gps łapał fix w 10-15 sek a czasem 1-2 sek.

miałem przypadek że używając Navbime, to taki program do zapisywania śladu - odpowiednik endomondo, wyłączał mi się gps, a potem okazało się że program się wywalał po kilku zabiegach które znajdziesz to na forum, wszystko działało idealnie.

Jeśli coś mogłem zarzucić MiNote tona pewno nie słaby gps, ale zawsze mam włączone g3 bo mam free.

Nie przypominam sobie także że mając podłączony do ładowarki w samochodzie i jazdy po mieście z nawigacją (zazwyczaj nie więcej niż 1-2h) miał bym ubytki w baterii, ale może na to nie zwróciłem uwagi.

Wgraj sobie może najnowsze stable, a nawet najpierw przywróć ustawienia fabryczne i potem najnowszy rom,

albo zmień ładowarkę, ja używałem od samsunga, a także taką kupioną na stacji benzynowej za 10 pln, i czasem jakieś pożyczone inne.

pozdrawiam

zientas

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokombinuję z inną ładowarką.

a co do GPS, moje doświadczenie w Polsce z Redminote i GPS teżsą bardzo pozytywne

ale teraz 2.5tys km po  włoskich miasteczkach bez roamingu na dane i fix był zdecydowanie nie do przyjęcia.

Rozumiem, że jak odpalam po raz pierwszy gps gdzieś w nowej lokalizacji gdzie jest kilkaset km dalej... ale wyłączony na parkingu i włączony po 10-20 min w zasadzie  kilka m obok miejsca gdzie wyłączam lub nawet w tym samym i widzę że traci wszystkie satelity, a potem kilka minut je szuka, tzn wie gdzie są ale nie łaczy z nimi.

I to jest nie do przyjęcia w mojej sytuacji.

Fakt że jak załapał jakieś wifi to fix był bardzo szybko. w Polsce tak samo, myślałem że to cud miód... a tu net i agps go tak podkręcają...

 

Wszystko powyższe dotyczyło Miui 25 i fakt nie robiłem wipe po "odceglaniu "fona tylko miui25...

 

Czyli 

reset wipe a potem miui 29 od początku

 

mam nadzieje wkrótce zmienić fona na MI3 może tam będzie lepiej działał z glonasem  bez netu

 

zamówiłem też  asusa zenfona5 na sprzedaż  więc na nim najpierw  porównam działąnie gps/glonass do gołego gps z MTK:).

 

Dzięki za porady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecam wymienić ładowarkę

 

PS. pewnie masz taką małą z dwoma gniazdami USB, taka to mi nawet starej Nokii nie chce ładować a ma niby napisane 2A

PS2. mój z od rana (100) z włączonym GPS, wifi, transfer danych, dwie karty sim  zszedł do 40%, ekran oczywiście wygaszany, a działający i Yanosik i inna mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...