Skocz do zawartości

Samoczynne zapełnianie się pamięci


Tek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni obserwuję dziwne zjawisko z telefonem. Mam wersję z 32GB pamięci wewnętrznej. Jak dotąd miałem zajęte maksymalnie kilka GB, do 10. Przyznam, że nigdy nie kontrolowałem ilości pamięci, bo danym miałem mało. Około tydzień temu wyświetlił się komunikat o małej ilości pamięci wewnętrznej i tym samym niemożliwością synchronizacji- facebooka i gmaila. Odinstalowałem więc najcięższą aplikację - Hearthstone'a i ok. 500 mb zdjęć przerzuciłem z pamięci telefonu na dysk google. Czyli ~5GB miałem wolnych.

Codziennie pobierają się aktualizacje ze sklepu play.

Od tego czasu nie instalowałem nowych aplikacji. Niestety znów pojawił się komunikat o małej ilości pamięci. Mam wrażenie jakby te aktualizacje nie nadpisywały danych aplikacji tylko były pobierane do jakiegoś folderu. Czyściłem cache aplikacją systemową- ale było tam raptem kilkadziesiąt KB. Gdy podepnę telefon do komputera nie wiem co mogę bezpiecznie usunąć.

Aplikacje mam same lekkie: facebook, messanger, systemowe, dokumenty google, jakaś pogoda, gmail...

Wersja MIUI 8.2.10.0, ta sama od momentu zakupu pół roku temu.

Co może być przyczyną? Czy jedynym ratunkiem będzie przywrócenie stanu fabrycznego?

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku to kontroluję folder DCIM w pamięci wewnętrznej. Tam zapisują się czasami zdjęcia i filmy z Facebooka i messengera . Przenoszę na karte pamięci. Czyszczenie aplikaxją systemową plus czasami pobiore clanera i też poczyszczę. Przyznam że zewnętrznym programem więcej znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również to robię, jak pisałem wcześniej: przeniosłem wszystkie zdjęcia na dysk google.

 

Przetestowałem jedną rzecz: odinstalowałem aplikacje facebooka i messengera i jedną z dokumentów google'a. Przed tym miałem ~400mb wolne. Po odistalowaniu i ponownym zainstalowaniu mam ~1,1GB wolnego.

Próbowałem też ręcznie z poziomu "zainstalowane aplikacje" czyścić dane każdej aplikacji. Nie pomaga; praktycznie nie ma różnicy.

Czyli chyba coś jest z tymi danymi aplikacji... Tylko jak to wyczyścić? Czy jednak format?

Edytowane przez Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, chyba znalazłem problem.

 

Nie mam co prawda folderu /miui/backup, ale disk usage znalazł w storage card/media/android/data/ com.google.android/cache ponad 17GB plików zakończonych na .eml.

Można je bezpiecznie usunąć?

 

Edit: poszukałem w internecie co to za pliki i skąd się wzięły: są to pliki, które tworzy aplikacja Gmail, jeśli posiada się skonfigurowane konto na zewnętrzym serwerze IMAP. W celu synchronizacji tworzy pliki zapasowe na telefonie. Usunąłem wszystkie. Pomimo tego wciąż mam maile w skrzynce odbiorczej, nadawczej itp.

 

Dziękuję za pomoc, temat można zamknąć.

 

 

Edytowane przez Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z podobnym problemem pousuwałem ok. 10GB plików z rozszerzeniem .bak, których niestety nie rusza zwykły "sprzątacz", a dopiero zaawansowane usuwanie poszczególnych "dużych plików". 

Wie ktoś,  czemu tak dużo tego się odkłada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...