Skocz do zawartości

Brak szybkiego ładowania, komputer nie wykrywa telefonu


negatywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu nagle mój Mi5 przestał ładować w trybie fast charge. Ładowanie od 15% do pełna trwa teraz ok. 2h, więc tragedii nie ma, ale kiedyś zawsze po podłączeniu ładowarki załączał się tryb szybkiego ładowania.

Mniej więcej w tym samym czasie telefon przestał być wykrywany przez komputery (próbowałem na kilku, wszystkie z Win 10). Oczywiście w opcjach programisty mam ustawione wykrywanie telefonu przez komputer w trybie MTP.  Z reguły po podłączeniu telefonu do komputera oprócz ładowania telefonu nic się nie dzieje. Rzadko jest tak, że windows pokazuje, że nie rozpoznano urządzenia i w menedżerze urządzeń widoczny jest przy danym porcie USB wykrzyknik. Ręczne zaktualizowanie sterownika nic nie daje.

Przywróciłem mu ustawienia fabryczne i nie pomogło to. Soft to miuipolska 7.11.16.  Na tym sofcie na pewno wcześniej działało szybkie ładowanie. Nie wiem jak z widocznością pod komputerem, bo dawno nie musiałem podpinać telefonu do PC.

Na komputerze zainstalowałem MiPCSuite i nic to nie dało w kwestii podłączenia do komputera.

Próbowałem z innym kablem i jest to samo.

 

Edytowane przez negatywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...