Jump to content

Bloatware Patch dla Mi 5s Plus v0.5.2


pavlikdc
 Share

Recommended Posts

Z racji cotygodniowych aktualizacji MIUI9 w wersji dev (MIUI POlska / Xiaomi.eu) i wiążącą się z tym koniecznością częstego grzebania w bebechach systemu w celu usunięcia zbędnych dla mnie aplikacji, które notabene wysysają baterię sporządziłem plik, który szybko i za jednym zamachem pozbędzie się aplikacji systemowych z rozwojowej wersji MIUI9.

Przed zabawą należy zrobić kopię bezpieczeństwa w TWRP. Tak, odblokowany bootloader i wgrane customowe recovery (TWRP) wymagane. Wszystkie paczki Zip wgrywamy przez opcję Instaluj. Dobrze by po każdej instalacji wyczyścić Cache i Dalvik by nie było problemów. Po tej operacji system jednorazowo wstaje trochę dłużej niż zwykle.

By było jasne. Nie jestem zwolennikiem chmur, pogodynek, lokalizacji, słowników, przetwarzania mowy, kalejdoskopów graficznych i tym podobnych onlineowych pierdół dlatego takie aplikacje (w ilości 47) wypadły z koszyka.

Apki jakie wypadły z systemu to: (folder app) AntHalService, AntiSpam, BookmarkProvider, BugReport, Calculator, CloudPrint2, CloudService, Email, GoogleCalendarSyncAdapter, GoogleContactsSyncAdapter, GoogleTTS, HTMLViewer, LiveWallpapersPicker, MetokNLP, MiDrive, MiGalleryLockscreen, MiLinkService, MiuiVideoGlobal, Notes, PaymentService, PrintSpooler, SecurityAdd, SecurityCoreAdd, TouchAssistant, TranslationService, UserDictionaryProvider; oraz (folder priv-app), AutoTest, Backup, BackupRestoreConfirmation, Browser , CellBroadcastReceiver, CleanMaster, CloudBackup, CloudServiceSysbase, FindDevice, FM_TEST, MiDrop, MiuiScanner, MiuiVideo, Music, PicoTts, QuickSearchBox, SmartcardService, Velvet, Weather, WeatherProvider...

…oraz MiuiHome czyli bazowy i jedyny launcher, więc zanim uruchomicie skrypt usuwania proponuję wgrać zastępstwo (np. mój ulubiony - Nova) bo później będzie trochę ciężko. Powyższe aplikacje są dla mnie mało istotne lub używane na tyle rzadko że niepotrzebne. Odpowiedniki lub też te same apki (w dodatku w aktualnej wersji), można pobrać ze sklepu Play. Kolejny plus to że nad aplikacjami usera mamy dużo większą kontrolę. Powyższych apek, nie będę opisywał bo dla tych, którzy kumają  do tej pory o czym piszę taka informacja nie jest potrzebna a reszcie odradzam zabawę bo możecie uceglić telefon. W ramach reorganizacji listy usuwanych aplikacji systemowych edytujemy plik „META-INF\com\google\android\updater-script” najlepiej w N++.

0.5.2 - http://www68.zippyshare.com/v/QV8wDk0e/file.html
0.5.3 - http://www2.zippyshare.com/v/bbR97Vh5/file.html

Changelog: w 0.5.3 dodałem do listy usunięcia Pilot Mi ze względu na zbyt duże chęci na uprawnienia, wersję ze sklepu można w tym aspekcie mocniej przycisnąć.

 

Poniżej apka launchera Nova oraz Greenify, które updater wrzuci do systemu.

http://www68.zippyshare.com/v/h52nOhUV/file.html

Kolejność wgrywania paczek zip bez znaczenia. Ważnym aby po restarcie mieć jakiś launcher, najlepiej na partycji system. Specjalnie zrobiłem oddzielne instalatory bo wiem że nie wszyscy lubią co inni

Edited by pavlikdc
Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie powinno bo w większości w MIUI9 aplikacje są te same ale są też rozbieżności i ścieżek których nie ma w systemie po prostu ci nie usunie i odpowiednio ścieżek do zbędnych apek których nie ma w patchu też nie usunie i to szczególnie będzie mialo miejsce z chipsetami MTK.

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...