Skocz do zawartości

Wolne odświeżanie Instagrama przez Wi-Fi


enever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Redmi 3S z polskiej dystrybucji. Telefon kupiony w kwietniu. Od kilku miesięcy bezskutecznie walczę z problemem wolnego wczytywania stron i aplikacji pomimo, że na speed-testach wyniki są dobre. Czyli teoretycznie internet jest szybki - download 39-43 Mbps, upload 5-6 Mbps. Niepokoić mogą tylko wysokie pingi - do 10 ms, ale nie wiem czy to ma znaczenie. W praktyce - strony wczytują się długo, a problem najbardziej widać na Instagramie, gdzie odświeżenie strony, wczytanie się obrazków, może trwać nawet 90-120 sekund.

Telefon wczoraj wrócił z serwisu z informacją, że z internetem wszystko jest w porządku i sprzęt nie wymagał żadnej naprawy (mimo to i tak zresetowali do ustawień fabrycznych). Serwis zalecił sprawdzenie telefonu z inną kartą SIM. Sprawdziłem. Problem nie zniknął. Zaktualizowałem MIUI do zalecanej wersji 8.5 - bez zmian. Zauważyłem jednak, że problem jest mniejszy (opóźnienie na Instagramie też się pojawia, ale poślizg trwa kilka, a nie kilkadziesiąt sekund), gdy łączę się przez sieć mobilną Orange. Wtedy prędkość download jest ok. 10 Mbps, ale wczytywanie stron dużo szybsze.

I teraz pytanie do osób lepiej zorientowanych (lub ew. do jakiejś wróżki), co może być przyczyną? Router UPC (ale inne telefony w domu nie mają takiego problemu), moduł Wi-Fi w telefonie, czy jeszcze coś innego? Czy jest coś, co mógłbym jeszcze sprawdzić? A może jest jakaś aplikacja do analizy takiego problemu? Na razie nie chcę ingerować w ustawienia trybu programisty, ponieważ telefon jest jeszcze na gwarancji.   

Edytowane przez enever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...