Jump to content

Tryb AC w WIFI 5 GHz

rzemic

Recommended Posts

Mam problem z połączeniem na szerokości kanału 80 MHz w sieci 5GHz. Na moim Redmi Note 4 Global (B20) nie mogę osiągnąć większej prędkości połączenia niż 150 Mbit (realnie jest 100Mbit).

Pozostałe dwa telefony Redni note 3 i Redni note 2 łącza się z prędkością przekraczającą 300 Mbit (realnie ok 250 Mbit)

Zacząłem czytać i natknąłem się na informacje ze RN4 Global nie ma trybu AC. Sprawdziłem na stronie Gearbeat i w parametrach ten tryb jest.

Może coś da się przestawić żeby to działało?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

No właśnie poszperałem trochę i jestem mega zaskoczony. Moje poprzednie telefony Redni Note 2 i Redmi Note 3 miały tryb AC, a ten ma tylko tryb N dziwna droga.
Z tego co wyczytałem to snapdragon 625 obsługuje tryb AC, jest może jakaś opcja aktywacji tego poprzez np jakiś custom Kernel czy nawet custom ROM? Mi na razie nie udało się nic znaleźć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Xiaomi sporo okroiło w tym sprzęcie, dlatego jego cena jest tak przystępna.

/edit/ Możesz skorzystać z modułu magisk na zrootowanym telefonie https://github.com/Magisk-Modules-Repo/magisk-wifi-bonding

U mnie przy sieci 2,4GHz dzięki niemu link z WiFi zapina się na 150Mbps zamiast 72Mbps,  ale wielkiego przyrostu w testach prędkości nie zauważyłem. Raptem kilka Mbps więcej

Edited by piskor
  • Like 1

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...